memet ali alabora

memet ali alabora (d. 25 kasım 1977, istanbul), türk oyuncu. mustafa alabora ve betül arım'ın oğludur.
gey dostu oyuncu ve aktivist.
memoli dizisiyle patlama yapmış oyuncudur.

edit: dizi adı yılan hikayesidir. özür.*
zamanında ankara'da pembe hayatın trans cinayetleriyle ilgili bir eyleminde gördüğüm, basın bildirisini alıp dikkatle incelediğini konuyla ilgili eylemdeki kişilerle konuştuğunu gördüğüm, ayrıca yakından daha yakışıklı bir aktör. ayrıca memoli dizideki karakterin adıdır, dizinin adı yılan hikayesi.
tiyatrocu, oyuncu ve dublaj sanatçısı.

28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi ve devamındaki süreçte aktif olarak katılımcı olup direniş ve direniçilere uygulanan fiillere yönelik haklı tepkileriyle dikkat çeken alabora, yeni şafak gazatesinin hedef göstermesi ve yandaş medyanın siyasilerden aldığı gaz üzerine hedef tahtası gösterilmiştir. sanatçı, hayatından endişe etmesi ve kendine olası saldırılar nedeniyle duyduğu belirsizliği; sosyal medya kanalı ile duyurmuştur.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/mehmet...
kişiliğini, içinde bulunduğumuz direnişte ve haklı halkın yanında tekrar göstererek bir kez daha ayakta alkışlanması gereken sanatçı. mi minör ekibi ve kendisi bir suçlama altında kalmıştır, en kısa zamanda bu saçmalıktan kurtulmasını/kurtulmalarını dilemekten başka elimizden gelen tek şey direnişi devamlı kılmaktır. neden meydanlarda olduğumuz sorulduğunda bir yanıt hakkı daha bulduk. mehmet ali alabora haklıdır, halktır. bizler gibi.
yakışıklı veya güzel insanların, ellerinde bundan başka bir özellikleri olmaması genellemesinin istisnası bir aktör, yakışıklı , yetenekli ve duyarlı, daha fazla sahip çıkılması gereken seksi ve kaliteli adam
habervaktim adli iğrenç internet sitesinde hakkında açılan teröre teşvik davasının şenliklerle duyrulduğu sanatçıdır. elinde palalarla insanlara saldıranlar elini kolunu sallaya sallaya yurtdışlarına kaçarken hedef seçilen bir sanatçının halkı silahlı isyana teşvik etmekten soruşturulması ülkemize pek yakıştı. elbet bu devran dönecek. bundan dolayı bu rezillikleriniz...
tv ekranlarında kendi halinde muhalif programlar yaparken, gezi parkı olaylarının ihale edildiği, direkt hedef gösterilen ve bu haliyle kendini olmasının saçma olduğu bir mücadele içinde bulan ve hatta lideri(!) olarak bulan, şimdilerde can güvenliği olmadığı için dışarı çıkamayan, oyuncu, aktör, aktivist... takipteyiz kendisinin, zira iktidarın bu kadar sinirleri zıplatması bütün tezlerinin doğruluğunu ve bazı tekerlere çomak soktuğunu kanıtlıyor.