milletvekili

demokraside halk oyuyla seçilen, halkı mecliste temsil eden kişi. ülkemizde ilköğretim mezunu olmak milletvekili olmak için yeterlidir.

(bkz: siki taşağına denk insan)
emekliye kaşıkla verip kendileri kepçeyle( çorba konulan kepçe değil vinç çeşidi olan kepçe) götüren ve maalesef bizi temsil ettiklerine inanılan 550 kişiden her biri.
türkiye büyük millet meclisinde 550 tane vardır, aylık maaşları 20bin tl civarıdır. 2 yıl milletvekilliği yapmış olanlar emekli olurlar ve aylık 8bin tl maaş alırlar.
kızını bulsam evlenirim.
hes e.. nükleer enerji ye izin veren. bu cahil halkı kullanan ve sesini dinlemekten gerçekten uzak insanlar. can sıkıntısı ... düzen böyle.. (bkz: kymatica) - (2009) *
bikaç gün evvel hindistanda mecliste porno izlediği için 3 tanesi istifa eden ama yurdumuzda canlı canlı halkı miktiği halde pişkinliğini koruyan temsilcilerdir
asgari ücrete zam yapmamak için bin dereden su getirten, kendi maaşlarına zam kararı için full katılım gösteren meclis üyeleridir.
kesinlikle milletin vekili değildir!
aslında gerçekten milleti temsilcileri olmaları için ellerinden imtiyazlarının alınmasının gerektiğini düşündüğüm kişilerdir. eğer milletvekilliği ortahalli bir memurluğa denk düşse, eminim etinden sütünden faydalanmak isteyenlerden çok gerçekten yaşadığı toplum için orada olmak isteyen insanlardan oluşan bir kuruma dönüşecektir meclis.
ülkemizdeki türleri monarşik düzeni istemenize neden olurlar. ulan monarşi gelse tek bir adam bizi siker belki 3-4 tane de akrabası. ulan şimdi 550 kocamız var. 5000-6000 tane de eşi dostu akrabası. demokratik bir oylama yapalım ve demokrasiyi tarihin karanlık sayfalarına gömelim.
başkanlık sistemine geçilmesi ile mecliste sayıları artan, ancak işlevleri anlaşılamayan kan emiciler. gerçekten, ne işe yararlar???