minibüsçünün yan koltuğu

göbekli bir minibüsçü ile iseniz gözünüzün kaymasına sebep olan koltuktur özellikle vites değiştirirken bıngıldayan göbeği izlemek enfestir.
emmioğlu bizim de çoluk çocuğun keyfi yerinde, falan dedirtecek havayı ve huzuru verir. bi anlamda minibüsçü tarafından onaylanmanın haklı gururunu yaşarsınız. o ne dese, yolda kime kızsa haklıdır misali. bi de küçük minibüslerde motorun üstüne, yani şoför koltuğuyla şoförün yan koltuğu arasında bulunan bölüme, oturmak denen bi durum vardır. minibüsçünün keşkül göbeği, minibüsçünün yan koltuğundakinin varsa göbeği, tüm minibüsün ve bilhassa şoförün gözleri vs görüş alanınıza girer. yaz aylarında şoförün bağrı da cezbedicidir.
genellikle şoförle konuşmak için geçen amcalar oturur.
minibüsçü yakışıklı ise tercih edeceğim koltuktur. lakin araç kullanan hoş insanı izleme fetişim var.
inerken kolaylıkla kendinizi atamazsınız dışarıya. o yüzden yolunuz uzunsa tercih edin. bir de hep cam indirme kolları yoktur ve hesapta kayıptır.
binbir surat,hastalık mıknatısı ve oturan genç dedektörü teyzelerin,amcaların sizi gelip kaldırabilme riskinin en az olduğu koltuktur. bir de hiçbir zaman bu koltuğa açılan o ön kapıdan inemezsiniz çünkü açılmaz, en azından benim bindiğim hiçbir minibüste açılmadı ve neden açılmadığına dair sebep gizemini bende hala korumaktadır.