oğlancı

kendini aklamaya çalışan, eşcinselliğini kabullenememiş öküz modeli, bunlar genellikle mahalle baskısına sıkışmış gizli gaylerden türer, köşe başında tesbih sallayan mahalle gençleri ile takılır ağır abi ayaklarındadır ama genellikle içlerinde bir nergiz kadar yumuşacık bir oğan coçuğu vardır... işte oğlancılık burada baş gösterir içindeki o oğlan çocuğuna oyun arkadaşı gerekir, futbol,kahve kağıt oyunlarına takılır kankaları ile reis diye konuşur gelen geçen kıza laf atar ama içindeki oğlana dur diyemez soluğu chat odalarında alır yeri yoktur ve bulduğu ilk yerim var full pasifim diyen kişinin yatak odasında köpekler gibi uluyarak boşalırken bulur kendini ama o asla gay değil full aktif vurucu timdir, o odada bırakır içindeki oğlanı ve o kapıdan çıkınca maço mahalle delikanlısı kostümünü giyer ve köşe başında ki sıkışmış hayatına geri döner.
kelimeler argoda kirlendikçe bizde farklı çağrışımlar yapmaya başlayabiliyor, sanırım bu da o kelimelerden biri olmuş. oğlancılıkla ilgili bildiğim şeyler tatmin edici şeyler değil. zaten bu konuyla ilgili tarihi kaynaklar da oldukça karartılmış. ama ne oğlancıların ne de oğlancılığın bizim bugünün kavramlarıyla değerlendirip, "bastırılmış homoseksüellik" ile fişleyebileceğimiz türden bir şey olmadığını sanıyorum. hatta tam tersi osmanlı aristokrat sınıfı için hareminde oğlan bulundurmak bir statü nişanıymış bazı kaynaklara göre. bildiğim kadarıyla oğlancılık yetişkinlik dönemlerindeki "oğlancılar" ve ergenlik ve gençlik dönemlerindeki "oğlanlar" arasındaki ilişkidir. oğlanların tüysüz ve yumuşak hatlı olmaları tercih sebebiymiş yanlış bilmiyorsam. ama dediğim gibi bugün anladığımız eşcinsellikle o dönemlerdeki eşcinselliği anlayabilmemiz çok mümkün değil bence. hepimiz eşcinselliğin 50 yıl önce icat edilen bir moda akımı olmadığını biliyoruz. ancak insanların o yıllardaki güzellik normları bile bugünki güzellik normlarından çok farklıyken bizim eşcinsellik olarak tanımladığımız kavramının o yıllardakiyle aynı olmasını bekleyemezsiniz.
malesef sürekli full pasifim diyen bir grup var. bu inkar edilemez bir gerçek. bu yuzden de kendini kabul edememiş insan musvetteleri full aktifim gay değilim diye gezerler. ve full pasiflersen sadece yararlanirlar. halbuki kendi kimliğini kabul etmiş o p insanların bir çoğu oyunlarla yazisirken belki de aradığı adami bulduğunu sanmisitr. ama insanları iyi tahlil etmek lazım. bir çok aktif gay sadece oglanci. incinmek istemeyen bunu iyi anlamalı.