özlenen gıda ürünleri

bir tane dondurma firması vardı. adını hatırlamıyorum. algida ve panda'dan sonra üçüncüsüydü. onun çıkardığı tereyağlı tweety dondurması vardı. onun tadı çok güzeldi.

-yine aynı firmadan, yuvarlak bir dondurma vardı. top şeklinde değil, silindir şeklinde. bu dondurmanın ilginç özelliği, çubuğunun da yenebiliyor olmasıydı. çubuğu ya kıtır bisküvi gibi bir şeydendi, ya da yumuşak şekerdendi. bunu birkaç yıl önce golf de çıkardı ama hemen iptal etti nedense. alamadım bile.

-mavi doritos. aroması nasıl bir şeydi bilmiyorum ama çok iyiydi. keşke yine olsa. 2000'lerin başında satılıyordu.

-algida'nın çilek şeklinde bir dondurması vardı. adı büyük ihtimalle fizzy idi. çok iyiydi.

-ala turca'nın susamlı peynirlisi vardı. çok başarılıydı.

-ruffles'ın 2005-2006 yılında çıkardığı sucuklu cips falan vardı. çok iyiydi.

-2000'lerin başında içinden dinazor kartları çıkan bir cips vardı. aroması çok başarılıydı. yine olsa keşke. bunun dışında yine 2002 civarlarında falan sucuklu cips satılıyordu. o da çok başarılıydı.

-lays'in bir serisi vardı. dünyadan lezzetler miydi neydi adı. orada peynirli 3 çeşit cips vardı. fetalı çok iyiydi. parmesanlı da iyiydi.

-tabii ki pepsi blue.
- meysu'nun koyu renkli cam şişelerde meyve suları olurdu, tadi diger meyve sularından farklıydı.
- eti'nin bir dönem çıkarttığı limonlu gofret. şimdiki misket limonlu gofretlerinden çok daha lezzetliydi.
- ülker'in alpella kanky'si. iki bisküvi arası çikolata, muhteşem bir şeydi
- ve tabi kii tombi
cino!
leblebi tozu
patlayan şeker
sulu göz sakız
eti bumbo
vanilyalı kola
alpella harby
eti atabarı
alpella harby
eti turti
alaturca
şokella, leblebitozu, kaymak
-schöller dondurma
-algida kesi kestaneli dondurma
-eti aydede
eti topkek karamelli
elvan gazoz
mavi doritos için alırım bi dal ama geçen sene çıkan paprika biberli ya da daha önce çıkan ranch soslu değil değişik hatta sade gibi bir şeydi mavi doritos.. ilk çıktığı zamanlardaki lezzette olan ülker grubunun en sevdiğim üyesi probis... evet yine var ama o ilk çıktığındaki lezzet nerdeee...turbo sakız vardı mesela nasıl güzeldi tadı o da gelebilir geriye efes pilsen özel seri bira... yeşil şişede kaldırmışlar nedense son kalanları stokladım iyice... son zamanlarda göremediğim ex sevgilim ile sinema gecelerinin vazgeçilmezi lays fırından haşhaşlı bizce çok iyiydi. yine aynı tadı vermeyen harika kahvaltılık eti cicibebe..şimdi bir sürü çeşidi çıkmış ama 10 sene önceki tadı maalesef onda da yok...
ıncirli biskrem bence bir gay seperatörü olabilir. benden başka çevremde bunu arzulayan birini hiç görmemiştim burada görünce gözlerim doldu.