seyhan arman

aktivist transseksüellerin en bilinenlerindendir. 1980 doğumludur. bir çok tiyatro, dizi ve filmde roller almış oyunculardandır. drag queen lik de yapar.
teslimiyet filminin hem senaryosunda görev almış hemde başrol oyuncusu olmuştur.

web adresi;

http://www.seyhanarman.com/
sözlükte seyhanarman nickiyle bizlerle beraberdir.
kendisiyle ilk 2006 onur haftasında tanışmıştım, beyaz büstiyeri ve gullüm halleriyle sürmeli can'la beraber çok keyifli bir muhabbet ettiğimizi hatırlıyorum. sonraki zamanlardaysa pozitif yaşam derneği'nin etkinliklerinde, orda burda, facebook'ta denk geliyoruz, denk geldiğimizde de muhabbet ediyoruz. kendisinin jeep'ine hastayım.

kendisinin sözlük için çok önemli olduğunu düşünüyorum. çok bilgili, her konuda konuşabilen, kaliteli bir kadındır vesselam.
şu anda madame margot adlı kabare clubte matmazel coco karakterini oynuyor ve çamurdan tiyatro'da yönetmen yardımcısı/ tiyatro müdürü olarak çalışıyor. oyunculuk konusunda ödüller almıştır, zekasını seviyorum.
an itibariyle cnn türk'te farklı cinsel yönelimler konusunun konuşulduğu programda konuk.
ne oluyor da ne de güzel konuşmuştur.

misal;

" insanların cinsel yönelimlerine tercih demek akıl yoksunluğudur "

" pardon zeki müren heteroseksüeldir, yanlış söyledim "
ayı sözlük teslimiyet zirvesi sayesinde yeniden bir araya geldiğim şahane kadın. o konuşsun ben hep dinleyeyim, öyle de güzel cümleler kuruyor ki.
yamulmuyorsam hemşerimdir, yine yamulmuyorsam yıllar önce bir röportajını okumuştum adana çok küçük bir şehir o yüzden istanbul'a taşındım adana'ya arada gelirim diyordu eğer bir daha gelirse adanada olursam kendini kebap yemeye davet ediyorum
bir tv programında denk gelerek tanıdıktan sonra gabile de profilini görüp, yazılarını okuduğum ve kendini ifade ediş tarzını çok beğendiğim öncü bir aktivistimizdir kendisi.
yıldız tilbenin ayar verdiği gazeteci hatun ile aynı ad soyadı taşıyan aktivistimiz. saçlarına hastayım.
2014 hormonlu domates ödülleri sayesinde yeniden bir araya gelebildiğim şahane kadın. zekasına da hayran kalmamak imkansız. seviliyorsun çokça.
yetenekli bir oyuncu, sivri dilli,esprili, bütün söylemlerinde samimi, dürüst, doğru söyleyenin dokuz köyden kovulamayacağının yegane ispatı harika bir kadın. girdiği alanda ya da görev aldığı herhangi bir görevde tüm dünyanın merkezi o alan ya da o görevmiş bilinci ile çok profesyonel işler yapan harika bir insan, sanatçı ve dosttur. bu dünya ya kattıkları, lgbti alanında, hiv/aids alanında temsiliyet konusunda harekete vermiş olduğu katkı muazzam.
x large da sahne almaya başladığını öğrendiğim güzel dost.
trans gay fashion dayanışma defilesi sayesinde yeniden görüşebildiğim, lgbt camiyasının en güvenilir kişilerinden biridir. seviyorum çokça.
bir çok etkinlikte illaki ayı sözlükten bahsederek sözlüğün duyurulmasında yardımcı olan, sözlükte de yazarlık yapan über insan. seviliyorsun.
televizyona çıkıp her konuştuğunda kendisine teşekkür ediyorum
lgbt aktivistlerinin en donanımlısı kadın.her programda her röportajında derdini ve dertlerimizi insanların anlayabileceği şekilde anlatıyor.doğallığı,sıradanlığı o kadar mükemmel ki bence bir çok homofobik insanı en azından 'lan bu ibneler haklı aslında' dedirtiyordur.
eşcinsel egosu trans agresifliği yok bu kızda.özellikle bir çok aktivistin eşcinsellere acıyın lütfen alt metinli konuşmaların aksine, bunlar bizim hakkımız ve alacağız sizin onayınıza ihtiyacımız yok çizgisinde kendisi.
severek takip ediyoruz ablamı.
homojen dergi ekibine katılım davetimi kırmayıp geç de olsa dahil olmuş ve kısa zamanda bir de yazı yetiştirdiğini haber vermesiyle bünyemi mutlu etmiş asil insan.
  • /
  • 2