sigara içmek

gayet normaldir. içmeyenler tarafından neden bu kadar aşşağılandığını anlamam.
evde isen ve yasak varsa; pencerede, balkonda, soğukta, yağışta kendini baykuş gibi hissettirir bazen bu eylemi gerçekleştirmek.
yaklaşan kış ile bearber bu sıralar göğsümde inceden bir sızı hissetmeme sebep olduğunu düşündüğüm, düşünmekten ve sıkıntılarımdan ötürü tüketiminde tavan yaptığım sigara eylemidir.

(bkz: sigara) *
sürekli bırakmak istediğim, ama her istediğimde aklıma geldiğinden olsa gerek, tabakamı açıp bir tane daha yaktığım durum. o değilde, kapalı alanlarda da içiyoruz, nasıl yasak anlamadım..
bağımlı değilim, olanları da anlamıyorum açıkçası. yani günde 2 paketi buluyorum ama istediğimden içiyorum. istesem bırakırım. nargile var sonuçta illa sigara olmak zorunda değil.
abartılmadığı müddetçe keyif verici olan eylem.
bu saatte istanbulun bu sessizliğine balkondan şahit olursun, hafifde seni çarpar ya aklınada alırsın birini o kafayla uyursun işte kusursuzca mutlu mutlu. çok da kötü birşey değil hani sigara içmek.
sigara içen arkadaşlarımla bayıldığım, sigara içmeyen arkadaşlarımla utandığım, yalnızken kurtarıcım, yapayalnızken yokedicim, düşünürken yardımcım. uzatmaları oynadığım ama vazgeçemediğim 15 yıllık partnerim.3 kere ayrıldık, ama yine döndüm.

leo ferre der ki : sigara içmek yalnızlığın gülümsemesidir.
hayatimda anlayamadigim nadir eylemlerden birisi ...
sabahları aç karnına yapmayı en çok sevdiğim eylem.
herşekilde içtim yıllardır çok zevk de aldım ama artık hayal oldu benim için bıraktım gitti..*
öpmeye doyulmayan sevgilidir...
hayata kısa bir moladır.
zevkin kareköküdür.
kederin yoldaşıdır.
yalnız anların tek dostudur.
yalnız kalmak istenilen anların sığınağıdır.
özlenen ana-baba,sevgili,dostun tadıdır.
eğlencenin en matrak arkadaşıdır.*

(bkz: sigaraya methiye)

doktor tarafından kesinlikle yasaklanan fakat ona rağmen aralıksız içmeye devam ettiğim zıkkım. ağrıyor mağrıyor ama yine içiyorum..
terketmeyeceginden her zaman emin oldugunuz bir sevgiliyle sevismek gibidir.. vefasina kurban oldugum..
neden içildiğini anlamadığım dünyaya gelmiş en zararlı "şey" o kokusu, dumanı sanırım içmeyenleri etkiliyor sadece. bir şeyin bu kadar zarar vermesine rağmen halen içilmesine devam edilmesini anlamıyorum da, sorunca da mantıklı cevap alamıyorum.
yepisyeni akp türkiyesinde, bir tür terbiyesizlik olarak nitelendirilebilmektedir.
hele devlet büyüklerinin geçtiği bir güzergahta içilmesi, çok büyük densizliktir!
(hani, ellerinden gelse "40 satır mı, 40 katır mı?" hükmünü verecekleri bir durumdur)
sana inat içecem! dediğim ve bıraktıgım halde tekrardan başladığım eylem. velev ki terbiyesizim ayol!
her ne kadar sağlığa zararlı da olsa "ulan birkaç yıl az yaşarım olsa olsa" deyip içilmeye devam edilendir benim için. efkarda gider, mutlulukta gider, rahatlıkta gider sıkıntıda gider. eşlik etmekle kalmaz üzgünsen yahut bunaldıysan rahatlatır bir nebze de olsa. aynı zamanda ben bunu içmiyorken ne yapıyordum lan diye sordurtandır ben hatırlamıyorum zira sigaraya başlamadan önce ne yaptığımı.
"sigaranın dumanı içimde sıcak ve yoğun bir his bırakıyor. ruhum olsa böyle hissederdim herhalde."