son defa

ünlü gurubunun, işte hendek işte deve tadında, ustalara saygı babında, alıp uzaklara götüren güzellemesi.
birlikte bir daha yapılamayacakların son yapılışlarında içerlenen durumdur. önemli olan "son defa"yı sonradan fark etmemektir.
bazen kokusuna, nefesine, tenine alıştığınız adamın aslında sizin teninizden sıkıldığını, bir başkasının teninde anlık arzularını doyurduğunu fark edersiniz. eğer çok aşıksanız ne bağırabilirsiniz ne de kırıp dökebilirsiniz. sadece durursunuz. durur düşünürsünüz. o zamana dek bu adamın sizin için neler ifade ettiğini düşünürsünüz. <br> <br>gideceksiniz ya canınız yanacak. hayatta bir adamı seviyorsanız eğer hep canınız yanacak. adamlar değişecek belki ama canınızın yanması hiç geçmeyecek. bu yüzden adamı ezberlemek istersiniz. o yüzden bağırıp kaçamazsınız. <br> <br>son defa sarılarak uyumak istersiniz. ağlarsınız ama yine de sarılırsınız. <br>son defa su içerken bardağı tutuşuna bakarsınız. <br>son defa kitabı nasıl tutuyor bakarsınız. her çevirdiği sayfa sizin gitme vaktinizi çağırmaktadır. <br>son defa okuduğundan başını kaldırıp size gülümsemesini istersiniz. <br>son defa gözlüklerini bir kenara koymasını izlersiniz. <br> <br>her birini izlersiniz. okulda sözlüye kalkacak bir çocuk gibi ezberlersiniz. öğrenirsiniz.
bir emre aydın şarkısı. özellikle yaşanmış ve bitmiş bir aşktan sonra dinlenirse adamın ağzını burnunu kırar afedersiniz.
ayrılmadan önce yolluk yapmaacaaa.
kargo grubunun ''yarına ne kaldı?'' adlı albümünde bulunan parça; tracklist olark ikinci parça idi; yıl 1996.