sözlükçülerin nick hikayeleri

  • /
  • 8
o kadar kasmaya gerek yok. harfler değişse de aklınıza gelen ilk şey: sucuklu yumurta.
lisedeyken sahilde midye satardım akşamları rus bir tane teyze benden midye yemeye gelmişti bende privet dedim oda dedi ki zıdrasvii zıdrasviiii!
thepillars : pasifik okyanusundaki bir ada ülkesi olan kiribati'deki bir siyasi partinin adının kısaltımışı.
http://www.wiki-zero.com/m/index.php?q=...
öğrenim hayatım boyunca hep tembel biri olmuşumdur fakat * hep yüksek notlar alıp yine yüksek bir puanla fen lisesine yerleştim. nerd* bana uygun bir kelime kesinlikle değil. ama tezatlık severim. boy da bildiğiniz üzere erkek çocuk*.
hep severek dinlediğim, konser videolarını izlediğim bir damien rice şarkısıydı. yıllardır olacaktan habersiz, öylesine. bir gün o’nun düğününe davet edilince, çaresizliğime eşlik edeceğini nereden bilirdim. yıllardır geleceğime, yani şimdime kadeh kaldırıyormuşum meğer. 7 yıllık aşk, 7 yıllık dostluk. bir de düğün davetli olduğum. en yakın dostu olarak. sırtımdaki bıçak, kulağımda düğün çanları. mutsuzum sözlük
trehaloz, bir glikozun fruktoz ya da galaktoz yerine kendisi gibi bir glikozla ve diğer glikoz-glikoz çiftlerinin birçoğunda gibi bir glikozun 1.karbonu ile diğer glikozun başka bir karbonu ile bağ kurmak yerine diğer glikozun da yine kendisinde olduğu gibi 1.karbonu ile bağ kurması sonucu oluşan bir disakkarittir. bu hem iki glikoz arasında ve hem de her iki glikozun da 1.karbonu ile bağ yapmasından dolayı indirgen olmayan yalnızca iki şeker türünden biridir.

(diğeri de sükroz ya da halk arasında çay şekeri olarak adlandırılan glikozun fruktoz ile bağ yapması sonucu oluşan bir disakkarittir.)

trehalozdaki monosakkaritlerin her ikisinin de glikoz oluşu ve bu glikozların da aynı karbonlarıyla bağ kurması ve bu sayede indirgen olmayan bir şeker özelliğini kazanması benim onu bir erkeğin diğer şeyleri arkasında bırakarak kendisi gibi bir erkeği seçip onunla birliktelik kurması ve bu özel birlikteliğin diğer çiftlerden daha farklı ve daha hoş bir yapısının oluşuna benzetmeme yol açtı. o yüzden nick olarak trehalozu seçtim.
gestalt yöntemiyle yumurtalı sucuk getiriyorum aklınıza. hepinizi bear yapiciim *
carol filminde kendimle özleştirdiğim bir karakter olan therese belivet
aklıma hiçbir şey gelmeyince playlistte bulunan bir parçanın adını seçtim. anlamı vs yok.
hesabi acarken adacayi iciyordum. tek sebebi bu.
gestalt okurken öğrenmiştim.
adımın baş harfleri ya,çok bişi değil.
ayı görünce, akla ilk gelenlerden olduğundan..
fight club’daki bir karakterin fazla steroid kullanımından kaynaklı oluşan absürt memeleri.
sözlük için böyle bir meme olabileceğimi düşünmüştüm. sanırım olmayı başarabildim ki birçok arkadaşım meme diye hitap ediyor*
benim de söyleyeceklerim var mert, yiğit anlamına da gelen bir turgut uyar şiiridir. ayrıca kafkaslarda yırtıcı bir kuş adıdır. *

(bkz:ismini anlamını söylerken çok ciddileşmek)
kızıl saçlıyım ve 23 yaşındayım **.
italya’dayken, italyanların gündelik hayatta sürekli kullandığı bir kelime olan “allora” kelimesinin söylenişinin bende yaratmış olduğu aura çok hoşuma gitmişti ve öyle aklımda kalmıştı.
sonbaharda starbucks'ta sınırlı süreli satışı olan pumpkin spice latteyi çok sevmemden gelir.
  • /
  • 8