sözlükçülerin yaz tatili planları

her kış "bu yıl farklı bir şey yapmalıyım." deyip haziran oldu mu da "gümüşlük gümüşlük!" inlemeleriyle 15 yıldır olduğu gibi aile yazlığına gitmekten ibarettir.
marttan beri kıcımı bir yere oturtamamış olmama rağmen hala hayal aşamasında olan plandır. özellikle bulunduğum şehrin cehennem sıcaklarında müslümanların kendilerinden geçmiş şekilde oruç tutacakları temmuz ayında kesinlikle bir şeyler yapmam gerektiğini düşünürken en iyi ihtimal olarak lgbt arkadaşlarımın işletmecisi olduğu fethiyedeki lilith camping'i gözüme kestirdim. zaten o civarda kaş- kalkan- fethiye dışında gidilecek yer kalmamış olmasından bu plan gayet mantıklı geldi.
eylülde 9 gün bodrum, kurban bayramında tarsus/mersin. bodrum tatiline 1 arkadaş gelebilir. çönkü tatil bedava. *
işim gereği sürekli hareket halinde olduğum için, dünyanın birçok yeri ihtimal kapsamında. aynı yerde takılıp kalamıyorum.
çalış çalış çalış kendi cafen olması kadar lanet bir şey yok .
güney yarımküre'deki sözlükçüler için bizim sonbaharımız, onların ilkbaharı olduğundan, çoktan yapılmış ve belki uygulanmış planlardır.
önümüzdeki yaz tatil planım ırak. malum vizeler kalkmış çünkü çok şanslı bir vatandaşız. ilk fırsatta gideceğim, uçak biletleri de yarı yarıya avcunu yalasın herkes.
datça.. çadır kentte sükunet ve şarap ..
eylül ortası birazcık rahatlıyorum gibi...
bu yaz çadırımı ve çantamı alıp tatlı bir şeyler yapmak istiyorum. ya arkadaşımla bir haftalık kabak tatili ya da tek başıma bir otostop macerası. izmir taraflarından, lagina antik kentini ziyaret etmek ve dolunay gecesi orada kamp atmak istiyorum. eski tanrıları anıp, gecenin annesine dua etmek güzel olabilir. kabak tatilini de tek yapsam güzel olabilir aslında. şöyle tatlı bir çıtirim da olsa fena olmazdı yanımda. ormanda yorulana kadar sevişir, sonra da birlikte uyurduk.
pandemiden dolayı son üç yıldır çadirimla akdeniz ve ege'de takıldım.
bu yaz başında ülkeler kısıtlamaları azaltinca 4 arkadaşimla 15 gün tayland'da gittik. araba kiralayıp bütün ülkeyi gezdik. özellikle koh phan gan full moon partiye ve songkran festivaline denk getirdik. çok eğlenceliydi herkese tavsiye ederim.
sonra bir hafta iran'a gittim. o da aynı anda hem çok güzel hem çok kötüydü. iyi kötü insan tanıdık.
şimdi eylül başında bir hafta ispanya'ya gideceğim. bir daha gidersem bu sefer endülüse giderim diyordum ama üşendik direkt barselonada pinekleyeceğiz galiba.