sürekli sevgiliden izin alan insan modeli

adım atsa sevgilisine soran ondan bilgi alan, onun onayıyla hareket eden insandır. oldum olası karşı olduğum hiçbir ilişkimde konu etmediğim mevzudur. bendeki karşılığı şöyle oluyor, senden önce ben çok yanlış bir insandım bokun içinde yüzdüm sonra sen çıkageldin beni o bokun içinden çıkardın aklandım paklandım o yüzden benim aklım sen ol en doğrusunu sen bilirsin ben bilmem ben salağımzaten ben yoğum gibi bir açıklamadan ibarettir.
utanmasa izin kağıdı alıp arkadaşlarına "sevgilim var ve sadığım, onun izni dahilinde buradayım bilginiz olsun" diyecek kadar embesildir. müdür yardımcısıyla mı çıkıyorsun olm kendine gel.
baskı altında büyümüş bireylerin normal karşıladıgı bir yaklaşımdır. anne yada babanın yerini sevgili/eş alır ve bu dominant davranış karşısında kişi alıştığı hesap verme konumunu korur.
bekara karı boşamak kolay dedirten yorumlara sahip başlıktır. izin almasam bile bilgilendirme yapıyorum, hemen her konuda hem de. yine de bilgilendirmelerim karşısında istemediği bir şey olduğunda izin vermeyerek beni şereflendirdiği olmaktadır. baskı, toplum vs. gibi sosyolojik ya da psikolojik tespitlere takılmadan bunlardan biri de benim.
sürekli hesap verme şeklinde yapılıyorsa, (bazen gösteriş soslu da olabiliyor) aman, sakın aralarına girmeyin. ciddi savaş yaraları alabilirsiniz. ama sürekli dibimizde şöyle böyle olmuyor diyenlere tavsiyem: inanın insan duymamayı başarabiliyor. yeter ki istesin. bir ukala öyle dedi dersiniz.

lakin haber vermek adına, karşılıklı yapılıyorsa yine araya girmeyin. size ne be! valla (benim gibi kıskananlar) çatlasın desem yeridir.

şaka maka insan yalnız olduğunda her güzel şeyin batması ne berbat.
izin almayı bırak,tüm kararlarını sevgilisine danışıp da alan kişileri gördü bu gözler.hatta 'o olmadan nasıl karar alıyor muşum?' diye bir soru cümlesi de duyuldu az önce,daha demin ya..