ünlü homofobikler

recep tayyip erdoğan
selma aliye kavaf
idris naim şahin
popstar alaturka'daki meşhur kırık kavgasında bülent ersoy'un deyimiyle ''hafif kırığımsı'' bir arkadaş seçmelere gelir ve çok güzel şarkı okumaktadır fakat ebru gündeş malum arkadaşı yarışmaya almaz. yarışma başlar ve ebru gündeş bir yarışmacıya öğüt vermektedir küpe vs taksaydın cinsinden bir cümle kurar ve bunun üzerine hafızalardan silinmeyecek diyalog başlar.

b.e- hatırlıyor musunuz hanımefendi? madem küpeye falana filana bu kadar karşı değildiniz, karşımıza, heyet-i umumiyenin karşısına bir çocuk gelmişti, hafif kırığımsıydı böyle, ne dediniz?
e.g.- olmaz, türk halkına yanlış örnek olur dedim.
b.e.- e kadınlı kızlı sizler de örnek oluyorsunuz
e.g.- evet bizler de oluyoruz, ben olmuyoruz demedim ki. benim de bir çok kırık arkadaşım var, istediği gece kulübünde çıksın, ben çıkmasın demiyorum ki.
b.e.- herkesin örnek alınacak davranışları vardır, örnek alınmayacak davranışlar vardır. o gün o çocuğun hakkı yendi ve ben sesimi çıkarmadım.
e.g.- biliyorsunuz ki konu olacaktı. hareketleri tavrı tarzı..
b.e.- n'oolacaktı. hayır n'oolurdu yani n'oolurdu. garip gelseydi(burda bülent ersoy ayağa kalkar) şöyle yapacaktı, böyle yapacaktı. nitekim çok da güzel okuyordu. siz bu çocuğu aldırmadınız, nasıl yatıyorsunuz gece rahat?
e.g.- ben rahatım yani.
b.e.- ben hiç rahat yatamıyorum. (mikrofonu fırlatır.)
%99'u gizli eşcinsellerdir.
populer kultur nesnesi olan her turlu unlu homofobiktir...
çoğu da tam tipim olan insanlar.
sergen yalçın
oktay kaynarca
melih gökçek
şoray uzun
ahmet kaya
homofobik olmayan ünlü görmedim. mabel matiz de çıkıp demedi ben geyim diye. bence söyleyememek de homofobiklik
uzaktan davulun sesi hoş gelme durumu.
bir insanın gay olup, açıklamamasını ya da açıklayamamasını nasıl ünüyle ve homofobiklikle bağdaştırırız? bu anlamda sanırım sözlük içindeki büyük bir çoğunluğu da açık olmadıkları için ünsüz homofobik olarak suçlayabiliriz.
  • /
  • 3