üst kattan gelen bilye yuvarlanma sesi

geceleri tam uyumaya çalışırken seken sonrada durmaya çalışan bilye sesleri geliyor yaklaşık 5 saniye falan sürüyor. başka evlerde de duyuyorum yukarıdan bilye yuvarlanması yada yanlışlıkla yere düşmüş bilye sesleri geliyor. ama ortamda herkes tepkisiz oluyor birtek ben mi duyuyorum bu bilyeleri ya ?
aynı bokun laciverti olarak ben de sürekli ayak seslerini duyuyorum ama pek uzun sürmüyor ancak birkaç saniye. çevremdekilere soruyorum "yoo duymadık" diyorlar. şizofren mi oluyorum acaba *
paranormal aktivitelerdendir. bir çok kişinin zaman zaman başına geldiği söylenir. buna marble dropping phenomena diyorlar. biri bi zahmet çevirebilir mi?

http://www.city-data.com/forum/new-york-city/464765-marble-dropping-sound-top-floor-my-2.html

ahanda şöyle bir şeydir, önce düşer, sonra yuvarlanır.


ilk olarak ekşi sözlük'te gördüğüm başlık. her gördüğümde gülüyorum. mükemmel bir şey bu ya. neden üst kattan bilye sesi geliyor onu da anlamam. gece yatmışsınız, "tam taarrraaaraaauuumm" diye bir bilye yuvarlanma ses gelir ve sonra aniden kaybolur.

(bkz: gece üst kattan gelen mobilya sürükleme sesi)
üst katta muhakkak kedi olmalı. gecenin ortasında uykusu kaçan şapşal kedi taka da tuka oyun sesleriyle insanların uykusunu kaçırır doğrudur.
ekşisözlük'te okuduğum çok mantıklı açıklamaya göre üst kattaki yatmadan önce pantalonunu çıkaran kişinin cebinden düşüp yuvarlanan bozuk paranın sesidir.
vallahi de bu gece/sabah saat 4 civarında yaşadığım olay.
birkaç haftada bir anormal saatlerde bir şey düşürmeyi çok seven üst kat komşularımız var bizim...
ses çok hacimliydi ama bu kez. bilyeden daha çok, bir gürz yere düşürülmüş gibiydi...ve yuvarlandıktan sonra duvara çarparak durdu.
ama asıl soru: bir genç kız ile annesinin yaşadığı üst katta, sabahın o saatinde düşürülerek yuvarlanabilecek yapıda olan nesne ne ola?
içim içimi kemiriyor. bir biçimde öğreneceğim...
galiba bu ses aslında borulardan geliyormuş. boruların bu sesi çıkaracak bir mekanizması varmış ve bu ses aynı bilye sesine benziyormuş.

ah bilim, senden nefret ediyorum. doğaüstü olaylara hiç yer bırakmıyorsun hayatımızda.
"ya bu sesi duyan kişi zaten en üst katta oturuyorsa?" diye düşündürten bir başlıktır.