hayattan istifade et zeze

Durum: 176 - 0 - 0 - 0 - 26.12.2017 00:59

Puan: 2540 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 6.Nesil Yazar.

Masalın nerede bittiğini, hayatın nerede başladığını anlayamıyorum. Bazen suratıma garip bakıyorlar, o zaman uyanır gibi oluyorum.
  • /
  • 9

white winee

dipteyim ben'in favori konusu. birazdan gelip sövecek.

özcan koç

kendisini whats up grubuna sik resmi atan okul müdür olarak tanıdı türkiye, bu cennet vatan. *

okul müdürü diyince bayık bayık birini bekliyor insan; kendisi gayet 35 yaşında taş bir adam. kafam kadar dudakları var mesela. her neyse konuya gelelim. bu müdür kendini gizlemeyen zaten de gizlemek gibi bir derdi olmayan birisi. basın açıklaması yapmış; uyuduğum esnada böyle birşey oldu bir takım güncellemeler yapmıştım telefonuma ondan olmuş olabilir teknik bilgim yok demiş. *
ilgili habere linkten ulaşabilirsiniz. http://www.haberler.com/okul-muduru-what...

aslında bu ne bir azgınlık nede ahlaksızlık. bir yanlışlık yapılmış ise adamı nasıl olurda mahçup etmeyelim diye düşünüleceğine hemen atlamış biri; kim bu köpek diye. sanane arkadaşım sana ne !! hiç mi sik görmedin de hemen dehşete düşüyorsun? sen kim köpeksin de yargılıyorsun? başkasının hatası üzerinden prim yapmaya çalışan zavallı. görmezden gel.

neyse hocamıza geçmiş olsun diliyoruz. bu toplum böyle ahlak bekçisidir. *

ha bir de kendisinin ısrarla böyle bir şey yapmadığını da söylemeden geçmeyeyim. ben yapmışsa faraziyesi üzerinden değerlendirdim.

ayrıca istediği her zaman ayı sözlüğe fotoğraf atabilir. buradan kendisine duyurulur. *

türkiye'de lgbti olmak

beş para etmez adamlardan oluşan bir toplumda yadırganmak, dışlanmak, eleştirilmek ve hatta şiddete maruz kalmaktır.

cümlelerine yabancı kelimeler sıkıştıran insan

plazalarda beyni erimiş insanlar bu olayı sıklıkla yapıyorlar. şöyle ki;

- ahmet bey'in 4 dosyası işlem bekliyordu kontol ettin mi?
+ to do listime bir bakmam gerek, bugünün işlerinde olacaktı.
- ehh ühh tamam bir bak bakalım malum listine.
+ ahh evet onu bugün to do edicem.
- hııı. to do edicen...oldu.

to do etmek; bildiğin bugün yapıcam diyor. to do etmek nedir yarab.

lezbiyen

fransızca'dan dilimize geçmiştir. etimolojik kökeni antik yunan'a dayanır. bilinen en eski lezbiyen şair sapho yunamistan'ın lesbos (midilli) adasında yaşamaktadır. lesbos kelimesinden lezbiyen terimi türemiştir. fazla didaktik olmaktan kaçınmak için bir sapho şiiri ile sonlandırıyorum.

ey kiproslu kız, sen benimsin artık
senin lâyemut (ölümsüz, ölmez) vücudunu,
herperos'un meşalesindeki ışığın içinden aldım
tatlı fısıltıların, fırtınadan sonra yorgun denizin kırık sesi gibi,
faniyim
fakat mabutların (kendisine ibadet edilen, ilah) çanağından kevser şarabı içtim.
üzerindeki tüllerin mavi dalgalarını kaldırıyorum.
kehkeşandan yatağının üstünde sarı bir nilüfer gibisin,
misk kokulu
elim seni okşarken, gözlerin kapanıyor güzel şey!

sevgiler. zeze ...

warwick üniversitesi erkek kürek takımının 2017 takvimi

imsakiyesi olsa bütün ramazan oruç tutardım.

wolibear

hümanist ve akılcı entryler üreten bir yazar.

ayı sözlük yazarlarının hayalleri

sanat

insanla gerçeklik arasındaki estetiksel ilişki.

hayatımızdan gidenler

karısına kurşun yağdırdıktan sonra intihar eden erkek

şu haberi okurken fark ettiğim, türk erkeklerinin karakterini anlatan ritüeldir. http://www.hukukihaber.net/ozel-hukuk/8-...

yurdumun erkeklerinin karaktersizliklerinden bir numunedir bu. son derece populer ve moda bir harekettir. ama en önemlisi korkakçadır. çünkü türkiye'de erkekler içi boş, sorumsuz korkaklardır. erkekliğin tanımının ciddi olarak yanlış yapıldığı bir toplumda yaşıyoruz. sıklıkla haberlerde karşılaşırız; önce karısını sonra kendini vurdu. bu adam karısını neden vurdu diye düşününce ona ayak uyduramadığı, mutlu edemediği, ilişkiyi beceremediği sonucuna ulaşırız hep. cinnet geçirmiştir hayvan sebep de hep aynıdır; kadının boşanmak istemesi. peki kendini neden vurdu diye düşünürsek neye ulaşırız. bu defa da yaptığı işin neticesine göğüs gerememeyi, korkaklığı buluruz. (bkz: kahraman, onurlu ve maço türk erkeği) sen oğlum paşam aslanım diye yetiştirirsen erkek çocuklarını olacağı bu. sorumsuz, hırslı, beceriksiz, değersiz insan müsveddeleri. hep derim ataerkil düzenden adam çıkmaz, karizmayı çizdirmemek için kırk takla atan karaktersizler çıkar. *

dark bear

vefat eden sözlük yazarları

hayattan soğutan şeyler

öpüşürken dişlerin çarpışması

şayet o dişler fayans gibiyse gerçekleşmesi muhtemel hadise.

ayı sözlük yazarları hangi marka bira içiyor

ayı sözlük yazarlarının idolleri

lao tzu ve rumi
edit: ve tabiki ay savaşçısı.

kimse mükemmel değildir

ıspanak

  • /
  • 9
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 176

para için götünü siktiren gay modeli

olmadığına inanmak istediğim bir model. kabul ediyorum bir çok konunun savunucusu oluyoruz, muhafazakar toplumda yetişmenin verdiği reflekslerimiz var. yani muhafazakar toplum uzerimize oyle bir çullanıyor ki, bir çok marijinal tutumu savunmak gibi bir dürtümüz var. fakat yine de bunu savunmak istemiyorum ben, hiç bir şekilde. ahlaksızlık mı değil mi bununla ilgilenmiyorum. ama bu akılsızlık. para kazanmak çok zor birşey değil. bir meslek yada iş illaki bulunur. para için cinsel ilişkiye giren kisi en büyük zararı kendine verir. en özel hayatını böyle kamuya açacaksa biri ile nasıl mutlu olur? hayatına nasıl devam eder ? yani marijinal duruyor ama kesinlikle hiç bir insanin bu mutsuzluğu yaşamasjnı istemem.

2018 yılından beklentiler

sevgimin bir değerinin olmasını istiyorum. bir günah gibi gizlemek istemiyorum. sevmek ve sevilmek istiyorum.

star deniz

whatsapp

tum dunyada whats up olan uygulama, amerika'da whatzeep, izmirde ise çiğdem olarak anılır.

vajinasını beyazlatan kadın

the elephant man

ingilizce hazırlıktayken okumamız için verilen romandı. okuyabildiğim ilk inhlgilizce roman. marrick adinda genetik bir hastalığı olan bir adamın nasıl yapayanlız bırakıldığını, hayata nasıl tutunamadığını, buna olanak tanınmadığını anlatıyordu. trajik bir son ile marrick ölüyordu da kurtuluyordu. ahh biz insanlar niye böyle acımasızız ki, nasıl bu hale geldik?

melania trump

bayan trump. donald trump başkan olduğunda 4 çocuğu ve bu kadınla çıkıp konuşma yapmıştı; oradan biliyorum bu kadını. ay bütün sülalenin mi suratından melanet akar yarab; bu ne çirkinlik böyle. hemen kanalı değiştirdim. *

sözlükçülerin nick hikayeleri

güya bu nicki gördüğümde şeker portakalı gelecekti aklıma ve umutla dolacaktım. ama sözlüğe gire çıka nickimi yazmaktan kitaptan da nefret ettim.

2018 yılından beklentiler

sevgimin bir değerinin olmasını istiyorum. bir günah gibi gizlemek istemiyorum. sevmek ve sevilmek istiyorum.

şeker portakalı

yüz temel eser arasından çıkarılması kararını isabetli bulduğum roman türünde yazılmış edebi eserdir. zira son derece trajik olayların yaşandığı bu kitabi minicik tertemiz beyinler erkenden okumamalıdır.

(bkz: hayat güzel bir yer)

brezilyalı yazar jose mauro (mario değil) de vasconcelos tarafından kaleme alınmıştır. kendi çocukluğunu yazmıştır. (jose & zeze) portekizli bir baba ve kızılderili bir annenin oğludur, oldukça yoksuldur. kızılderili olması ezilen bir sınıfa dahil etmiştir onu.

can yayıncılık geçen sene çok güzel bir baskısını çıkardı. gerçi askerdeyken elimde romanı gören bir komutan o ne yemek kitabımı diye sormuştu. ama bilmeyebilir tabii.

romanın devamı da güneşi uyandıralım ve delifişek romanları ile gelir. ben tavsiye ederim. hayat güzel bir yer mi değil mi buna insanların kendileri karar verir. güzel bakanların ki güzel olur. iste bu kitap da bunu sağlama potansiyeline sahip. hayattan istifade edelim. çok güzel romanlar var.
Henüz takip ettiği biri yok.