malibear

Durum: 49 - 0 - 0 - 0 - 12.06.2012 21:13

Puan: 658 - Sözlük Kezbanı

8 yıl önce kayıt oldu. 1.Nesil Yazar.

Henüz bio girmemiş.
  • /
  • 3

favicon

yeni nesil web tarayıcılarda sık sık gördüğümüz site adres çubuğunun solunda web siteyi temsil eden minik ikon. standart olarak 16*16 piksel boyutlarda olmalıdır. tabii internet explorer 9 ile gelen görev çubuğuna tutturma özelliği sayesinde daha büyük ikonlara ihtiyaç duyuldu. 16*16 - 32*32 - 64*64 - 128*128 ve windows vista ile gelen compressed png 256*256 boyutları standarttır. hatta 512*512 bile görebilirsiniz. abartı mıdır, bilinmez.

istiklal caddesi

eşcinsel sevgililerin kolkola hatta elele dolaşabildiği, çoğunlukla kimsenin kimsenin umrunda olmadığı, (aranmayanlar dışında) kesilmediğiniz, doğru düzgün çöp tenekesi olmayan, milyon tane farklı insan yüzü görebileceğiniz, enstrüman çalabilenlerin bi kenara çekilip iki bişe çalması sonucunda rahatlıkla cep harçlığı çıkarabileceği, bana istanbulda olduğumu hissettiren mekanlardan biri. bu gezi yolunu dünyadaki herkes bi kere gezmeli.

taksim

prezervatif

tüylü bamya

planetromeo

eski sevgililerimden k.knın çoğunlukla takıldığı, tanış-buluş-çüküş mantığıyla çalışan website. gabilenin tasarımsal olarak daha iyi ve yabancı versiyonu olarak nitelendirilebilir.

istanbulkart

istanbula 15 gün önce taşınmış biri olarak, 2. ya da 3. gün, mistermagicianın tavsiyesi üzerine aldığım kart. sadece minibüslerde kullanılmıyo. geri kalan herşey için istanbulcard.

straight

nokta

ilk sevgilimin son mesajının sonunda parantez içinde gönderilmiş karakter.
  • /
  • 3
Henüz bir favori entry yok.

Toplam entry sayısı: 49

wear-bear

ayisozluk için yapılmış olan çalışması : http://kisalt.be/bmcnj5

stephen king

kitaplarından the rose redin film uyarlaması çok iyi.

anti zenne movie

zenne the movie ve eşcinselliğe düşman açılmış bir facebook grubu. eşcinselliğin yanlış olduğunu, halkın fikirlerini gereksiz yere değiştirmeye çalışan saçma sapan bi facebook grubu.

http://www.facebook.com/groups/197478770267119/

gruba girince sağ üstteki çark butonuna basıp "grubu şikayet et" ardından "nefret söylemi", ardından "bir cinsiyeti veya cinsel tercihi hedef alıyor" seçip devam diyelim. son olarak "facebook'a şikayet et"i işaretleyip "devam" butonuna basalım.

wear-bear

türk ayıları için hazırlanmış tişört sitesi. siteden tişört çalışmalarına bakabilir, indirip baskıya göndermek mümkün. detaylı bilgi ve çalışmaları için site www.wear-bear.com

(bkz: ayılı tişört)

justice

fransız elektronik müzik grubu. gaspard augé (d. 21 mayıs 1979, besançon) ve xavier de rosnay (d. 22 temmuz 1982) tarafından 2003 yılında kurulmuştur. ed banger records etiketi altındaki en başarılı gruptur. grubun † (cross) adlı albümü haziran 2007'de piyasaya çıkmıştır. albüm daha sonra, "en iyi elektronik/dans albümü" dalında grammy'ye aday gösterilmiştir. pitchfork'un "2007'nin ilk 50 albümü" listesinde 15 numara ve blender dergisinin "2007'nin en iyi 25 albümü" listesinde 18 numara olmuştur. albüm, 2007 yılında shortlist prize'a aday gösterilmiş, fakat ödülü feist'in the reminder albümü kazanmıştır. † (cross) adlı albümündeki "genesis" parçası need for speed ve assassin's creed gibi ünlü video oyunlarında soundtrack olarak kullanılmıştır. dinlenilesi parçaları ; genesis, d.a.n.c.e, dvno, waters of nazareth, newjack, civilization...

ipad

sosyetenin kullandığı markanın üreticisi apple tarafından üretilen ürün. genelde havanız olur. aa baksana mertin iphoneu var. genelde içinde doğru düzgün uygulama olmaz. çok eksiği var. appleın bu saçma tutumuna sinir oluyorum ayrıca. apple harici bir cihaza dosyatransferi yok, müzik yüklemek için itunes lazım. uygulama sayısı az (androide) göre. ayrıca ipad2de arka kamera 1mpx. ama ui tasarımı olarak harkulade.

(bkz: android)

vicdani ret

yeni düzenlemelere göre türkiyede de artık böyle birşey olabilir. gelecek diyorlar ama hepsi hikaye oluyor genelde. askerlikten nefret eden biri olarak daha dün gece öğrendiğim bir konu vicdani red (tvde sonu t ile yazılmıştı). tam olarak beni anlattığını söyleyebilirim. ne işim olur benim savaşla diyenlerin zımbırtısı. (bkz: savaşma seviş)
Henüz takip ettiği biri yok.
Henüz takip eden biri yok.