erkek erkeğe düet

robbie williams & gary barlow - shame
dark bear & bear sikertir - o şey bizim hakkımız,söke taka alırız !
vedat yıldırım&erol mutlu-demme/ala gözlü nazlı pirim
levent dörter & tan taşçı - "duvaksız gelin"
tan&serdar..benim gibi olmayacak.... fena değil yahu gayet dinlenesi...
hele söz konusu bir aşk parçasıysa birbirlerine aşk dolu gözlerle bakmalarını gerektiren düettir. sonra sanat adı altında kimbilir nelere gebe olacaktır. insanın aklına neler geliyor, neler. tövbe tövbe...
kanımca pek sarmayan düet türü. düet denildiğinde aklıma hep bi dişi, bi de bi kişi geliyo. <br>aynı cins, mıknatısın kutupları gibidir birbirini iter ( sadece bu konu için tabi, yoksa en güzel düet iki erkeğin yatakta yaptığı düettir ) :)
murat boz/soner sarıkabadayı veya eau de parfumun müthiş kapitalizmi için dolce/gabbana koku da ten düeti değil midir?
elton john ft. george michael - don't let the sun go down on me

bi belini saramadım ya, bi kelini öpemedim ya, iki medeni insanız diyerek birbirlerinin gözlerine bakan murat boz - soner sarıkabadayı ikilisi geliyor aklıma ilk. 2010 yılının en gay şarkısıydı.
rafet el roman kod adlı biyolojik ve sinirsel bombanın da bu konuda birbirinden içler acısı çalışmaları bulunmaktadır... kusura bakmayın örnek veremiyorum çünkü kulaklarımı gözlerimi ve beynimi sevdiğim için televizyonda/radyoda çalan şarkının kendisine ait olduğunu anladığım anda kanalı değiştiriyorum...
daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu: under pressure
türkiye'de niyeyse ses rengi birbirine en yakın iki popçu ile yapılır, ki dinlerken "bu hangisi şimdi lan" diye kalalım. (bkz:iki medeni insan) (bkz:soner sarıkabadayı)(bkz:murat boz)
bir de aynı notadan ve oktavdan söylerler (çünkü harmoniden falan hiç haberleri yoktur) ve iyice "e niye düet yaptınız ki şimdi siz" dedirtir.
sting ile craig david-rise and fall
ümit sayın & tarkan - gitmerun dmc & aerosmith - walk this waymichael jackson & akon - hold my handbenim çok sevdiklerimden.
aklıma ne yazık ki bu geliyor

en iyi örneklerinden biri: