uzun bir entry yazıp kaydete bastıktan sonra sözlük bağlantısının kopması

sanırım bilgisayarın ekranına yumruk atıp kocaman bir delik açmak istediğim hadise
ebeni s.kiiim dedirten vaka.
ebeni s.kiiim dedirten vaka. ebenin ne suçu vardır bilinmez tabi ama atasözü işte.
biraz önce uzun bir entri yazdıktan sonra başıma gelen sinirler bozucu durum. ama hata kısmen de bende. (bkz: ace of base) entirisini yazdım yazdım yazdım, normalde uzun yazınca kopyala yapıştırla güvenceye alırım, bu defa basiretim bağlantı gönder yerine başka bir tuşa basmışım ana sayfaya döndüm, geri tıkına basınca önbelleğe kaydedilmemiş olduğunu görüp saçımı başımı yoldum. ne güzel cümleler kurmuştum halbusi...
firefox ve chrome için lazarus eklentisi kullanılarak üstesinden gelinebilecek bir durumdur. bu eklenti ile sözlük vb. ortamlarda yadığınız yazı geçici olarak hafızaya alınır ve istendiğinde ya da bir kaza durumunda geri getirilebilir.

sinir harbi geçirmeyin efendiler, lazarus kullanın.
yıl olmuş 2015, hala bile devam eden durumdur. üzücü ve yıpratıcıdır. sözlüğe yakışmamaktadır. ne oldu bizim onarım?
eğer iletiyi yazdıktan sonra gönder'e bastıysanız ve çoktan site sizi atmışsa*, panik yapmayın. ayrı bir sekmede ayısözlük'ü açın, tekrar giriş yapın ve ondan sonra bağlantınızıın koptuğu sayfaya sağ tıklayın ve "çerçeveyi yenile" deyin. form gönderme işlemini onaylıyor musunuz derse "evet" deyin ve hoop, iletiniz yollandı.
dün iki kere başıma gelip 3.de ara ara kaydederek ağlamadan ve ekranı kırmadan yazmayı tamamladığım durumdur. çaylak demesini biliyorsunuz da insan bi uyarır ayıptır yazıktır günahtır.
sözlük yazarlarının çocukluk anılarına entry girmek isterken yazdığım uzun uzun paragrafların sonunda karşılaştığım bir hiçlik manzarasıdır. çok sık olduğunu anlayacak kadar entryim ziyan olmuştur, bu yüzden yazdığım her entryi kopyalayarak bana zahmetler yaşatan ama niyesini hala anlamadığım yeniden kullanıcı adı ve şifre girmeme de sebep olan talihsiz olay dizisidir.
başıma o kadar çok geldi ki önce kopyalayıp ondan sonra gönderiyorum artık. sanırım sadece mobilden oluyor bu.
kopyala - yapıştır, başlarda başıma çok geldi. tek çözüm bu sanırım.
entrylerimi kısa tutma kararı aldıran sorun dattebayo.
aslında siz "gönder"e bastıktan sonra sizi dışlamıyor site. siz entry'nizi girerken zaten site sizi atmış oluyor. yapabileceğiniz şey, entry'i gönder tuşuna basmadan önce başka bir sekmeden ayı sözlük'e girip, çıkış yapmış mısınız, yoksa yapmamış mısınız, onu kontrol etmek. eğer çıkış yaptıysanız, tekrar giriş yapın ve öyle gönder tuşuna basın. içimden bir ses diyor ki*, sitenin php kodlarında "zaman aşımı" kodu var ve bu kod, uygun bir zamanda çalışıp, sizi dışarıya atıyor. ama emin değilim, php'nin böyle özelliği var mı onu bile bilmiyorum. ama sitenin kaynağına* baktım ve sayaç fonksiyonu veya onla alakalı bir şey bulamadım. dediğim gibi, benim çömezliğimden de olabilir, bilmiyorum. php kodlarına erişim iznim yok sonuçta.* *
bir de bağlantı koptu sanıp tüm masumane duygularınla o entry'yi tekrar yazıp gönderirsin ya,sonra ikinci kez gönderdiğinin farkına varırsın,hatta üç bile olabilir..cömezim ben ya!
internet gittiğinde sayfa takılı kalır, entry’i kopyalar sayfayı yenileyip tekrar atarım.
birkaç kez yaşadıktan sonra uzun entry yazmaktan soğutan can sıkıcı hadise.
kısa yazıp, taslağa kaydete basılarak üstesinden gelinebilecek sorundur.
  • /
  • 2