uzun bir entry yazıp kaydete bastıktan sonra sözlük bağlantısının kopması

evet,özene bezene uzunca* bir entry yazdıktan sonra aslında bağlantının koptuğunun farkına varılması ve onca yazının bir anda yok olması,biraz önce başıma gelmiştir.
(bkz: şimdi sinirden kendimi sikecem)
malesef bazı teknolojik yazılımlar, farklılıklar ve uyumsuzluklar nedeniyle yeni host şirketine geçildiğinde karşı karşıya kalınan bir problemdir. çözümü için yoğun bir uğraş var arkadaşlar ama sabır gerekiyor. o zamana kadar herhangi bir kayıp yaşamamak adına size evernoteu kullanmayı tavsiye ediyorum.
devam eden bir türlü çözemediğimiz sorun. şimdilik yazdıklarımı kopyalayıp gönderiyorum tekrar uğraşmamak için. umarım bunu da daha da uzamadan çözebiliriz.
insanı çıldırtan genel bir internet problemidir. türkiyedeki altyapı eksikliğinden dolayı sıkça rastlanır. bu sayede internet servis sağlayıcılar bol bol küfür kazanır...
zaten uzun entrylere fazla rağbet olmuyordu diye kendini teselli etmeye vesiledir. <br> <br>(bkz: avunma mekanizması)
kaydete tıklamadan önce yazılan entryi kopyalama alışkanlığı kazandıran durum. <br> <br>(bkz: ayı sözlüğün yazarlar üzerinde bıraktığı psikolojik etki)
sadece benim başıma geliyor diye düşündüğüm sinir bozucu olay. <br>
yazılım değişmiş olsa da nostalji yaşatmak adına sözlükte hala devam eden durumdur. *
yazılım değil de host sağlayıcısı ile alakalı sorun. kopyalamayı huy edindirdi bize.
sayesinde her metnin ardından ctrl+a ve ctrl+c yapmayı adet edinmeyi öğreten hosting bug.
bugün iki kere basima geldi. ama entry ahmet kaya ile ilgili oldugu için, üsenmedim iki kere yeniden yazdim. ahmet abim benim ya..
yerini link eklemek istediğinde kaydet yapmaya bırakmış olan sorunsaldır. ne zaman link eklemek istesek entryi kaydediyor. sonra düzenle-link-copy-paste- kaydet diye işi uzattırıyor.
sanırım bilgisayarın ekranına yumruk atıp kocaman bir delik açmak istediğim hadise
ebeni s.kiiim dedirten vaka.
ebeni s.kiiim dedirten vaka. ebenin ne suçu vardır bilinmez tabi ama atasözü işte.
biraz önce uzun bir entri yazdıktan sonra başıma gelen sinirler bozucu durum. ama hata kısmen de bende. (bkz: ace of base) entirisini yazdım yazdım yazdım, normalde uzun yazınca kopyala yapıştırla güvenceye alırım, bu defa basiretim bağlantı gönder yerine başka bir tuşa basmışım ana sayfaya döndüm, geri tıkına basınca önbelleğe kaydedilmemiş olduğunu görüp saçımı başımı yoldum. ne güzel cümleler kurmuştum halbusi...
firefox ve chrome için lazarus eklentisi kullanılarak üstesinden gelinebilecek bir durumdur. bu eklenti ile sözlük vb. ortamlarda yadığınız yazı geçici olarak hafızaya alınır ve istendiğinde ya da bir kaza durumunda geri getirilebilir.

sinir harbi geçirmeyin efendiler, lazarus kullanın.
  • /
  • 2