venus williams

kardeşi serena williams la birlikte azimle sıçan duvarı deler lafını ispatlamış tenisçidir. varoş bir mahallede büyüyen bu iki kız kardeş babalarının teşviki ve azmiyle dünyanın en başarılı tenisçileri arasına girdiler. önce venus martina hingis e rakip çıktı sonra serena ablası da dahil herkesi sildi süpürdü. çiftlerdeki üstünlüklerinden bahsetmeye gerek yok sanırım.
son zamanlarda eski günlerini aratsa da aktif olarak tenise devam eden sporcuların arasında en çok wta şampiyonluğu bulunan ikinci tenisçi. birincisi için:

(bkz: serena williams)
serena nin bahtsız bacısı.sampiyon belli ikinci kim soz obegindeki ikinci bu hanim ablamizdi genelde. son 2-3 yilda iyice gozden dustu.
17 haziran 1980 doğumlu abd'li tenisçi. kariyerinde 5 wimbledon, 2 abd açık olmak üzere 7 grand slam şampiyonluğu bulunuyor. çiftlerde kardeşi serena williams la birlikte 13 grand slam'i var. 90'ların sonu 2000'lerin başlarında kortlarda fırtına gibi esti. ancak 2011 yılında yakalandığı sjögren syndrome denilen romatizmal hastalığından sonra eski formunu bir daha yakalayamadı. ancak hala aktif olarak tenis oynayan en yaşlı tenisçilerden biri. gün itibariyle 2016 sezonunun ilk grand slam'i australian open'da ilk turda, 24 yaşındaki avustralya'lı rakibi johanna konta'ya 6-4, 6-2 lik setlerle yenilmiştir. son kazandığı grand slam 2008 yılında kardeşi serena'yı eleyerek elde ettiği wimbledon şampiyonluğudur.
15 yasında bir kıza yenilmistir. 18 yas altındaki biriyle karşılaştırılarak "eheee yenildi ezik" demek ne kadar dogrudur bilmem. venus efsanedir.
nedense serena dan hep geride kalmış gibi gözüken tenisçidir kendisi.aceleri çok kuvvetli bir o kadar da büyük başarılara imza atmış formunda olsa şuan ki popüler sevilen daha 1 tane grand slam i olan bütün tenisçileri yenebilecek kadar iyi bir tenisçi
kortta serena’dan geride kalsa da, erkekler konusunda kalmamıştır, çok net!

önce çikiletalar çikiletası, kendisinden 8 yaş küçük kübalı model elio pis ile gezmiş, tozmuş; hevesini almıştır. ki, allahım sana geliyorum, kaç yüzyıl sürdü bu afeti yaratman diye soruyorum anca... eliooo eliooo eliooo eliooooooo...

geçen yıl ise, aşk mı para mı ikileminde finans üstün gelmiştir... venus de reddit fatihi serena’ya ayak uydurarak kendisinden 12 yaş küçük zenginler zengini nicholas hammond ile takılmaya başlamıştır... aileler de tanışmış, williams ailesi servetine servet katmaya son hız devam edecek gibi duruyor.

valla güzel kadın, allahı var... gözümüz yok allah artırsın, sofrayı kuran kaldırsın...