venus williams

kardeşi serena williams la birlikte azimle sıçan duvarı deler lafını ispatlamış tenisçidir. varoş bir mahallede büyüyen bu iki kız kardeş babalarının teşviki ve azmiyle dünyanın en başarılı tenisçileri arasına girdiler. önce venus martina hingis e rakip çıktı sonra serena ablası da dahil herkesi sildi süpürdü. çiftlerdeki üstünlüklerinden bahsetmeye gerek yok sanırım.
son zamanlarda eski günlerini aratsa da aktif olarak tenise devam eden sporcuların arasında en çok wta şampiyonluğu bulunan ikinci tenisçi. birincisi için:

(bkz: serena williams)
serena nin bahtsız bacısı.sampiyon belli ikinci kim soz obegindeki ikinci bu hanim ablamizdi genelde. son 2-3 yilda iyice gozden dustu.
17 haziran 1980 doğumlu abd'li tenisçi. kariyerinde 5 wimbledon, 2 abd açık olmak üzere 7 grand slam şampiyonluğu bulunuyor. çiftlerde kardeşi serena williams la birlikte 13 grand slam'i var. 90'ların sonu 2000'lerin başlarında kortlarda fırtına gibi esti. ancak 2011 yılında yakalandığı sjögren syndrome denilen romatizmal hastalığından sonra eski formunu bir daha yakalayamadı. ancak hala aktif olarak tenis oynayan en yaşlı tenisçilerden biri. gün itibariyle 2016 sezonunun ilk grand slam'i australian open'da ilk turda, 24 yaşındaki avustralya'lı rakibi johanna konta'ya 6-4, 6-2 lik setlerle yenilmiştir. son kazandığı grand slam 2008 yılında kardeşi serena'yı eleyerek elde ettiği wimbledon şampiyonluğudur.