yıldız tilbe

benim gibi romantizm in r sinden anlamayan biri bile " sana kalbim geçti.. amaaaaan gerisi versem almam almammm " derken " almam " kelimesindeki. -m bitmeden rakı kadehini firlatasim geliyor. sonra kendime kendine reyiss agir otur batman götur deyip hanımefendi (!) kimligimi koruyorum . bir de ( kesinlikle tavsiye etmiyorum ) kafan güzelken saat gece yarısını geçince sokağa çıkıp gaza koklerken bastan yıldız tilbe dinlemenin keyfi mi anlatilmaz yaşanır...
dün gece pek çok haber sitesinin twitter hesabından intihar ettiği haberleri ile gündem oluşturmuş, sonrasında hepsine ateş püskürmüştür orası ayrı
https://twitter.com/YildizzTilbee/status...
o ses türkiye jurisi olmuş tatlış insan. bu sezon da yıldız için izleriz artık programı. ağzından her an farklı bir şeyler çıkacak gibi hissettiriyor bana.
o ses türkiye'de daha henüz 2. haftada gökhan ile kapışmışlar. konu ırkçısın, değilsin kavgası. çekimler iptal edilmiş, seyirciler salondan çıkartılmış falan. haberin detayları şurada;

http://www.haber7.com/unlulerin-dunyasi/...
sırtına semer vurulması gereken bir semersizin miş miş de mış mış tarzı bir haberi. ortada ne video var ne görgü tanığı.

kadın yabancı dil bilmediği için yabancı yarışmacı istemiyor. buna ırkçılık diyen kişi de semersiz semercioğlu işte. ne beklersinki!!!
türkiye’ye gelmiş en nefis kadınlardan birisi.
yalnız çiçek adlı şarkısı çok güzel.
ardından yıkılmam unuturum
yalan aşkından büyük gururum
yazarım hasretini de tarihe
soyunur yine aşka ruhum

şu sıralar twitterda "evrim teorisi" ile ilgili engin bilgilerini paylaşan şarkıcı. baya bir linç yedi ama "beni kimse pezevenklerin elinden almadı" diye ibrahim tatlısesin dediklerini inkar ettiği tavrıyla, yediği linçlere cevap veriyor hala. yazık.
evrime takmış durumdadır. siz maymundan gelmiş olabilirsiniz ama ben çamurdan yaratıldım diyor. kusursuz olduğunu idda ediyor. her neyse, sana değer, diye bi şarkısı var o güzel.
her soluğunda baştan ayağa
çek beni içine orda kalayım
zaten aşklar hep yalan dolan
sonu hep sızı hüsran
geriye kalan ardından
yalnızlık olsa da sana değer
tahsilsizlikten sebep değil dar zihniyetten sebep hep sığ kalmış,yoz,berbat bir ses müzik algısı sahibi arabesk kişilik.
eski damar şarkılardan yazmıyo artık ablamız
bir röportaj esnasında,konu bu şarkıyı söylemeye nasıl geldi bilmiyorum ama iyi ki gelmiş, ayrılık adlı şarkıyı çıplak sesle söylemiş. ayaküstü de olsa çıplak sesle bile o kadar içten ve güzel söylemiş ki acı bir his geçiyor bana ve ağlayasim geliyor. bu acıyı tek başına yaşayamam. alın siz de dinleyin.
kafası tertemiz, pırıl pırıl bir insandır. kullandığı maddelerin de etkisi olabilir.
düşünceleriyle - özellikle homofobik söylemleriyle- örtüşmesek de yaptığı işe çıkardığı eserlere sonsuz saygı duyarım.
çok seviyorum fakat bazen insanın dimağını zorlayan açıklamaları ile "ne gerek var" dedirtiyor. sen bir yıldızsın kendine gel.
sezen aksu kadar başarılı bir söz yazarı. bestecilik yanı kadar iyi söz yazarlığı.
eğitimsiz, cahil ama nedense her konuda bi fikri olan kadın. eskiden severdim şu an hiç hoşlanmıyorum.
  • /
  • 5