yıldız tilbe

sana değer şarkısı incelendikten sonra ulaşılan bilgiler

hümanisttir: "sana değer"
gerçekçidir: "zaten aşklar yalan dolan" & "[aşklardan] geriye kalan ardından yalnızlık olsa da..."
cesurdur, korkmaz, yüreklendirir: "sen öyle bela-deli sev ki beni"
anarşisttir: "bütün yasakları yasakla"
mistiktir, sufizmin vahdet-i vücüd ilkesini benimsemiştir: "her soluğunda baştan ayağa çek beni içine orda kalayım"***


ve sonuç:

(bkz: hayranı olunacak kadınlar)
aşk düzlükte yaşanıyor düzlükse tek aşkta
ismail godoşunu trollediği videosunu hatırıma düştükçe izleyip izleyip kendimden geçiyorum. ayarın tillahını veriyor:

caney caney aparkatı ve üzerine sarı gelin kombosu ile feytaliti.
yıllarca amatem çematem bir şeyler koşturdum eğitim proje derdine, o kadar çeşit madde ve etkilerini de gördük okuduk. ama kulaktan alınan uyuşturucuyu görmemiş duymamıştım. bu kadın kulaktan alınan uyuşturucu, bağımlılık yapıyor. samimi söylüyorum bu bağımlılığımdan rahatsız oluyorum. tahmin ediyoruz ki madde etkisiyle olağanüstü sözler yazıp şarkılar yapıyor eyvallah da abi ne yaşadı bu kadın ya?
deli. sürünün hem içinde ama tamamen de dışında. şimdiye kadar yazdıkları yeter. artık hiç yazmasada, kötü şarkılar yazsada dert değil.
istese yeniden aşkperest gibi bir albüm yapabileceğini manga ile düetinde gösteren, ama şu an piyasanın istediği abukluklar dizisinde albümlerini çıkaran, zehir gibi bir zekaya sahip doğal kadın. sezen aksu ve ibrahim tatlıses gibi piyasasnın ağzını açsa piyasayı yerinden oynatacağı iki insana bile eyvallah etmeden bugünlere kadar gerçekten tırnaklarıyla kazıyarak gelmesi yıldız'ı özel ve ayrıcalıklı bir yere koyuyor.
öğrenirken hasretinle sevişmeyi gözyaşlarım akabilirler özgürce içimde öyle güzelsin ki onu kirletmeyeceğim seninle gibi çok ağır bir cümleyi kurduğu için bağıra çağıra dillere destan dediği için en güzel ilan-ı aşk'ı ettiği için ölüm aşık olur kalır bana kalır varamaz benden sana diyebilecek kadar sevmiş sevdiği adam evli olduğu için kaldığı otel odasında ama evlisin diye bağır çağır feryat ettiği için izmirde işten eve dönerken eve yaklaştığında aşırı zayıf olduğu için hemen yorulup bir duvara yaslanıp bağıra bağıra şarkı söyleyerek anne ben geldim gel beni al dediği için kendisini kovduğu halde kızına sezen burcu adını vererek saygısını hürmetini gösterdiği için ayrılığın yükü ağır taşıyamayız sevgilim dediği için belliydi terk edeceğin kalbimi kırıp gideceğin ne arar ne de sorarım demem henüz vakit çok erken diyerek sevdiğine hep açık kapı bıraktığı için sesini kendisinden çok başkalarıyla paylaştığı için kalbim dur haksız haykırışlardan ne yapsam ayrılamam senden asla diyerek aşktan başka köy bilmediği için söylediği ve söyleyeceği herşey için iyi ki var hep olsun
kendimle de sıkça anlaşamıyorum. anlaşabildiğim herkesle anlaşıyorum, anlaşmaya çalışıyorum. anlaşamadığım insanları anlamaya çalışıyorum. anlayamadığım yerde hoşçakal diyorum. çünkü bazen kendimi de anlayamadığıma göre kimseyle uğraşmamalıyım değil mi?

(bkz: yerim yer!)
her acı büyütür içindeki gerçeği, dönersin kendine budur aşkın gerçeği gibi adamı manyak eden sözlerin sahibi. nasıl bi insansın sen.

bi de;

hedef olup vursan da, özenli sözlerin oklarıyla, süslemedim harfleri adını oluşturanların dışında, dökmedim yüreğimi kimsenin gözlerine, ey aşk beni yağmala, ateş et arka arkaya aşk, beni tara, bitsin hiç bir şey umrumda deil, dağlarım yaralarımı çabuk geçsin, öğrenirken hasretinle sevişmeyi, göz yaşlarım akabilirler özgürce, içimde öyle güzelsin ki onu kirletmeyeceğim seninle
gibi adamın amına koyan sözler yazar.
new age aysel gürel yolunda ilerleyen şahsiyet. kapesitesini 90'lardaki gibi daha verimli kullannablse keşke.
her acı büyütür içindeki çiçeği
dönersin kendine, budur aşkın gerçeği
her acı büyütür içindeki çiçeği
dönersin kendine, budur aşkın gerçeği
inan, inan ki çok üzülürsün
kendinsin geç kaldığın
unutma, çıkar bir yerden tadı sevdanın
bebeğim, üzülürsün, kendinsin geç kaldığın
unutma, çıkar bir yerden tadı sevdanın.

bir yerde okumuştum, belki de sözlükte; "bir annemin sesi bir de yıldız'ın sesi" diye. hakkaten evden, bizden gelen bir ses o kadar doğal ve içten geliyor sesi kulağa. o yüzden belki de yıldız'ı kimse yadırgamıyor. arabesk de yapsa, kusursuz yaptığı ilk 4 albümüyle de anılsa yine de baştacı.
"aşk yok olmak diyor biri
yar ben yokum bende zaten..."

demiş mikemmmmel kadındır.
lubunyaların " iki kadııııııınnn bir adaaammm" diye bağırınmasına sebebiyet veren, şarkıları ve yaşattığı duygularla tüyleri diken diken eden sanatçı, söz ve beste yazarıdır.
allah'ın şifa vermesini gönülden isteyen ünlü.
  • /
  • 2