ağlamak güzeldir

yalnızken çok keyif verir bana ağlamak. biraz midem kasılır, gözlerim kan çanağı olur ama ruhum huzura kavuşur. sık sık yaparım en sevdiğim hobilerimden biridir. düşünür ağlarım, müzik dinlerim ağlarım, içer ağlarım, yatar ağlarım, güler ağlarım.
sezen aksu şarkısı

ağlamak güzeldir
süzülürken yaşlar gözünden
sakın utanma
ağlamak öfke delice nefret
doruklarda aşk doyumsuz sevinç
kahreden keder kısaca hayat
ve nefesindir ve nefesindir
ağlamak şu geçici dünyada
herşeye rağmen varolmak demek
ağlamak yaşanan binlerce duygu
insanca coşkunun güzel bir şeyidir
ağlamak senin kara dünyada
hala sevdiğin ve hissettiğin
tüm güzelligin ve çirkinliğinle
var olduğundur var olduğundur
insan böyle bir duyguyu yaşarken gerçek yaşamın tüm bağlantıları kopmuşçasına ayakları yerden kesiliveriyor......ağlamak güzeldir albümünden dört günlük birşey adlı şarkıdaki şiir.. sezenin içimi en yakan sözlerinden biridir sizinle paylaşayım istedim aklıma gelmişken
sezen aksunun insanlığın fiziksel özelliklerimiz ve o çok övündüğümüz zekadan bağımsız yeşertilen bir kavram olduğunu tokat gibi suratımıza çarptığı albümü. özellikle düşünce, köprü ve en uzun gece dinlendiğinde haklı şekilde incinen taraflarımız ağlamanın özel olduğunu nasıl da güzel vurgular. kesinlikle ayna karşısında rahatça yükselen başımızın kibirinden utanması için '' biraz insanlık '' gereğini en temiz yanlarımızla hatırlatan çarpıcı bir albüm.
sezenin 1982 çıkışlı, benim için başucu albümüdür, içinde hayata dair her şeyi barındırır, "ben her bahar aşık olurum"da aşkı, "lunapark" kahkahayı, "ağlamak güzeldir" de hüznü, "köprü"de hayal kırıklığını, kardeş şarkı "hata" da hataları, "düşünce"de düşünmeyi, "dört günlük bir şey" ayakları yere basan aşkı, "biliyorsun"da imkansız aşkı, "en uzun gece"de insanı buluyorsun, kısaca her şarkının bir bütünlük halinde hayatın her dönemini bir film şeridi gibi gösterdiği, böylesi gelmemiş ve bir daha gelmeyecek bir sezen aksu albümü.
göksel 2009 yılında çıkardığı ''mektubumu buldun mu?'' albümünde bir ayrı güzel yorumlamıştır.

sezen'in de dediği gibi güzeldir. ard arda takip edemediğin yaşlar akarken tutarsız uçlarda gezen düşünceleri kontrol edemezsin. arındığını bir yerde rahatladığını hissedersin. beklenmedik anda gözyaşları geliyorsa koyvermek gerek utanmak yerine, birçok insandan farklı olarak hissettiğini insan olduğunu hatırlatmış olursun.

ha sezen'in albümüne gelirsek albümü plaktan dinlemek çok daha keyifli..
cidden güzeldir. ruhu açar. böyle yangın sonrası yağmur gibidir, başlangıcı zor gelir ama sonra her şeyi temizler. severim.