akıllı telefonu olmayan insan

cep telefonunun bile bir fazlalalık olduğunu düşünen bendeniz için normal insan tipidir. teknolojiden nefret ediyorum ve gururluyum.
muhtemelen tablet kullanıyordur.
rüyasında temple run oynayan insandır
meraksız ve yaşama sevinci olmayan insandır. telefonu sadece alo demek için kullanır. ama bu onun kötü seks yapacağı anlamına gelmez. yatakta harika olabilir.
bu da benim! açılan her başlığa uyum sağlıyor olmam başka bir ünitenin konusu da akıllı telefon meselesine gelirsek zaten çok ciddi bir internet bağımlısıyım. bir de akıllı telefonum olursa var ya ne iş yaparım ne yolda adam gibi yürürüm. evrim geçirip telefonla bütünleşmek istemiyorum. evde yeterince içli dışlıyız kendisiyle. dışarıda özgür olmak istiyorum.
çoğu zamanını evde, bilgisayar başında geçiren insandır. dışarı çıkmadığından dolayı, hayattan da kopmuyordur akıllı telefonu yok diye. gereksiz bir israf olarak görmektedir. mesaj atabilen ve konuşmasına imkan sağlayan her cihaz ona yeterlidir, bakidir, fazlasını istemez, azıyla yetinir; boyu, genişliği, işlevi önemli değildir onun için *; yeterki sevdiceğinin sesini duyabilsin. * *
bence bu tip insan cep telefonu neymiş arasın yeter diyen telefonun gelecekte bilgisayar teknolojisini içine alacağını bilmeyen adamdır
telefonu yanındayken "akıllı telefonu olmayan insan" şeklinde bir sıfat tamlamasına maruz kalmamasını istiyorum en içten dileklerimle.
telefondur nihayetinde. alınmaz, kırılmaz demeyin. kırılıyor. bundan önceki telefonumun kapağı kırılmıştı mesela benim. * * *
grindr, growlr gibi aplikasyonların sunduğu nimetlerin etinden *, kılından **, sütünden * yararlanamayan insandır.
bazen, akıllı telefonu kullanacak akla sahip olmadığı halde akıllı telefon edinen insanların eziklediği insandır.

(bkz: akıl telefonda değil baştadır)
ben zaten teknolojiden hoşlanmıyorum diye tepkisel cümleler üreten insan.
akıllı olmak için telefona ihtiyaç duymayan insandır.
bundan 3 ay evvel akıllı telefonum bozulmuştu. yedek olarak nokia 3310 kullanmaya başlamıştım, öbürü de serviste olunca..

her girdiğim yerde 'helal olsun sizin gibi biri bunu kullanıyor. aferin ya' diyorlardı, artık gurur yapmıştım insanları tuvalette arıyordum ya da cevaplayıp telefonu saklıyordum. madem akılsız telefon kullanmak iyi, siz alın aa.