akp nin bahsettiği dış mihraklar

amerikan'nın* olmadığı aşikar zira, abd'nin götünün kılı olan bir hükümete sahip olan bir ülkenin böyle bir dış mihrakı olması imksansızdır, hele ortadoğu'da istediği gibi at koşturan bir ülke olan abd'nin olması imkansız gibidir yersen nokta com.

*
sanırım occupy hareketinden bahsediyo. malum illuminati?nin mevzu çıkarmak adına oraya buraya saldıkları bir gruptur bu.
aslında belirli bir hedefi olmayan dış mihrak tasavvurudur zira kendi tabanına yönelik bir söylemdir. hükümetin planlarından bağımsız olarak tabanın temel duyarlılıklarını tam on ikiden vuran bir söylem dış mihrak. beşir atalay'ın geçen gün işaret ettiği yahudi lobisi bile aslında kendilerinin de inanmadığını ama tabanın hassasiyetini kaşıma amacında olduklarını gayet iyi göstermektedir. malum, memlekette yahudi, ermeni, rum deyince gözü dönen milyonlarca insan var.

yok eğer kendileri de ciddi ciddi inanıyorlarsa bunlara, yöneticelerimizin yalnızca niyet değil bir de sağlıklı düşünme problemi var demektir.
iç mihrakların dışında kalan mihraklardır. söz konusu mihrakların geçmişi geleceğinden belli değildir. bir sofistike durumu aynadaki yansımasıdır.
biraz da iç güveysinden hallice bir durumdur.
gulyabaniler,ecinniler,sırra kadem basanlar,karabasanlar.
çok emin değilim ama bir mağaranın içinde yüzleri duvara dönük olaraktan gölgeleri izleyenler için mağaranın dışındaki herkes dış mihraktır misal.
bu ülkede yıllarca öcü gibi görülen yabancılar, -pardon, onların diliyle ecnebi veya gavurlardır. zaten bunların ataları seneler öncesinde bu dış mihrakları kuyruklu filan sanıyordu. *

binyıllardır iktidar sahiplerinin kendi meşruiyetini korumak için kullandığı koz olan dış mihraklardır.isimler değişir yöntemler değişmez.birde iç mihraklar vardır ki genelde hep azınlıklar oluyor nedense.akp içinse öso,barzani ve müslüm biraderler dışındaki tüm dünya potansiyel bir dış mihraktır. hey gidi hey 2007 cumhuriyet mitinglerinde akp yi en çok savunan ab idi. abd bile destek vermişti.akpnin müttefiklerinden kala kala kimler kalmış.
ne yerler, ne içerler, nerede yaşarlar bilinmez. annelerin anlatıp anlatıp bitiremediği"elin çocuğu" da bunların memleketten sanırım. benzerlikleri çok.