akşam elektrikler kesildiğinde yapılabilecekler

kesinti oturduğunuz yerin büyük bir bölümünde gerçekleşiyorsa ve şehir şebekesinden kesildiyse dışarı çıkıp yıldızların göz alıcı parlaklığına doymak en iyisidir. şehir iğrenç ışıklardan arınmış yerini zifiri karanlığa bırakmış ve şansızada açık bir hava var ise değmesin kimse keyfinize.
eğer hava açık ve ayın "full moon" dönemine denk gelmişseniz cildinizin parlaklığını diş macunu reklamlarındaki dişler gibi beyazlaşması ve ışıldamasına sebep olabilecek bir ay banyosu öneririm.
(bkz:aylanmak)
ben genelde ağlıyorum ya böyle durumlarda :(
mum ışığında kitap okuyan birinden daha seksi birşey daha hayal edemiyorum.
✓ mum, güneş enerjisi ile çalışan şerit lambalar vb. ürünler kullanıp ortamı aydinlatmak
✓ buz dolabinda hızlıca bozulması muhtemel ürünleri kontrol etmek
✓ çay kahve yapıp balkonda oturmak
✓ daha aydınlık olan yerlere intikal etmek
✓ cin çağırmak
✓ gelirse dua etmek
✓ şarj bitene kadar telefonla oyalanmak

gibi ozetlenebilir...
şarjı azalana kadar telefonu kurcalamak,powerbanka takmak.sonra laptopa geçmek sonra tableti sömürmek.hepsi bitince şarj olmuş olan telefona geri dönmek.
eski sevgilileri ve anıları düşünmek için en lüzumsuz zaman
o an ortamda kim varsa hepsi birlikte isim şehir oynamak en keyifli aktivite bence
bilgisayarımın şarjı bitene kadar çoğunluğu popüler kültüre ait şarkılardan oluşan arşivimi karışık modda çalıyorum diyebileceğim durumdur. gerçi ben bunu diğer zamanlarda ve uykuya dalmadan önce de yapıyorum. ağırlık türkçe parçalar olmak üzere eski ve yeni parçalar keşfetmeyi de seviyorum.
kokulu bir mum yakıp hayal kurup uyumak hele bide kış vaktiyse var o battaniyenin altında ne güzel olur
büyük ölçüde bir kesinti ise
ki mahallenin elektrikleri kesilmesi bile yeterli oluyor bizim burada
balkona yada dışarı çıkıp gökyüzünü seyretmek olan biteni düşünmek iyi gelir hep yapmışımdır oturduğum konum olarakta ilçeyi boydan boya görüş alanına sahip bir yerdeyim ki muhteşem bir görüntü ortaya çıkıyor birkaç saatliğine olsa bile karanlığın çökmesi ayın bazı şeyleri gölgelemesi, sokağa dökülen insanları izlemek muhteşemdir perişanlayanları izlemekte ayrı bir zevk evde olan bağırışmalarını, odadan odaya mum ile olan koşuşturmacalarının pencereye yansıyan buğulu görüntüsü ise hoşluk katar ana
  • /
  • 2