aleyna tilki

zeki müren'den sonra türkiye'nin en büyük sanatçısıdır.
ilk çıktığında aleyna tilki diye popçu adı olur mu diye dalga geçmiş burun kıvırmıştım. hiç tarzım değil ama bence gelecek vaat ediyor, piyasada star olmak için gereken her şeye sahip, sarı saçlarsa sarı saçlar, sahne aurasıysa sahne aurası, kolay ezberlenebilir popidik şarkıysa popidik şarkı, polemikse polemik, büyük laflarsa büyük laflar, sesi de fena değil, bundan sonraki şarkılarını da böyle seçip adımlarını hamlelerini düzgün atarsa, bir de iyi bir pr'la çalışırsa yolu uzun geliyor. gesi bağları türküsünü çok güzel söylemişti yarışmada. tarkan'ın bile playback yaptığı pantene gecesinde 4 farklı türde şarkıyı potburi şeklinde canlı söyleme cesaretini takdir ettim.
ajdarın egosuna sahip şarkıcı. ajdar kadar eleştirilmemesinin sebebi, aleynanın kadın olması, genç ve de güzel olması.
altın kelebek ödül töreninde kötü sesine rağmen canlı performans yapmıştı hem de tarkan, muazzez abacı gibi dev isimlerin playback yaptığı ortamda bence takdir edilesi hareketti, gelecek vaad ediyor. bir kaç yıla piyasadaki popçu hanımların tahtına sahip olur.
ıyi bir sarkici olmak icin canli okumaya mecbur kizdir. muazzez abaci ve tarkan gibi devlesmis isimler kendilerini yuzyil once kanitladigi icin altin kelebek gibi dandik bir hale gelmis bir organizasyon icin playback yapsalar ne, yapmasalar ne.

(bkz: sen kim köpek)
  • /
  • 2