anal fissür

makatta çatlak anlamında olan rahatsızlık.

detaylar;

http://www.analfissur.com/
bir kez çatlattığınızda o çatlak daha sıvanmıyormuş. dikkat edilmeli, zorlamamak lazım.
pomad denilen ilaç ile tedavisi var ve sıvanılmadığı ise bir gerçek. ilişki sonrası kanama olasılığı yüksektir.
2 hetero arkadaşımın 1 yıldır iyileşemediklerini söyledikleri rahatsızlık. fazla ıkınmamak lazımmış. kolay iyileşmediğine göre götü korumakta, hor kullanmamakta fayda var a dostlar.
ilk evrelerinde rectoderm kullanımıyla 1 haftada atlatabileceğiniz hayatı zehir eden hastalık, ilaç 95 tl. eğer paradan kısarsanız doktor tavsiyesi pomadlar, fitillerle sadece kendinizi kandırırsınız ve kronikleşebilir. cam kırığı sıçıyormuşsunuz hissi de cabası olur sözlük.
ılık su oturması ve ortası yuvarlak delik yastıklara oturularak hafifletilebilen hastalık. yazın sıcakta kot giyince daha da azgınlaşabiliyor bu çatlaklar. ince pantol tercih etmek lazım.
birkaç ay önce muzdarip olduğum. iyi bir diyetle geçti diyebilirim. ben bir de kimsenin yapmadığı bepanthen krem kullanmıştım o iyi geldi. bir de kantaron yağı iyileştirici etkisi ile aştım. kepek ekmek, su, zeytinyağı, duphalac şurup kabız olmamanız için gereken işaretler. sonrası katı yiyeceklerden uzak durulacak.
homofobik bir hastalık, bana herkes "o kadar şişmanı alırsan böyle olur" diyenine bile rastladım. (sanki şişman filan deyince böyle çok çok büyük çüklü adamlar geliyor insanların aklına, bir de buradan insanların beden algılarının ne kadar sakat olduğunu farketmiştim.) ama rahat olmakta fayda var, doktora gittiğimde, "çok zorlamamak gerek" deyip imalı, o zaman bile bir şey düşünmedim. muayenesi de ilginç zaten, parmağını sokup kontrol ediyor. çok acıyor. iyileşmiyor, ama kontrol altına alınabiliyor. ben hiç ameliyat olmayı düşünmedim. ilk zamanlar o ağrı ile ne olacaksa olsun diyorsun, sıcak su torba ile gezdiğimi hatırlıyorum, ameliyat aslında riskli, "tutamama" ihtimaline karşı beni hiç düşünmedim.
ha bir de hastalığın kendini hatirlattığı zamanlar oluyor, o zaman "bak geliyorum," der, önleyici olarak sıcak su torbası ve bepantheni bırakmamakta fayda var.
ameliyatını olan veya tedavisini gerçekleştiren yazarlardan bilgi almak istediğim başlık. :/ tekrarladı sözlük, çok üzgünüm...
4-5 aydır önce farkettiğim hastalık. anal fistül ile karıştırılmaması gerekir. anal fistül'de anüs yanında kanal oluşur, anal fissur'de anüs yanında çatlak oluşur. kronik kabızlığa bağlı olarak anüs deforme oluyor ve bunlar patlak veriyor. 1 haftadan sonra kabızlık kronikleşmeye başlıyor. 1 hafta için de ne yapın edin kabızlıktan kurtulun. ben 1 seneden fazla kronik kabızım. günlük tuvalete çıkın. bokunuz oda sıcaklığında 10 dakika beklemiş tereyağ kıvamında olsun. anüs'ünüze sert cisimler sokmaktan kaçının.
al yanaklı, burma bıyıklı, yanık gerdanlı ve sırtı kıllı nice beyır bu hastalıktan mütevellit, genel cerrahi sedyesinde rükuya durmuştur.
seks hayatım bugün akşam itibariyle başıma gelen bu illet yüzünden uzun bir bayram tatiline girdi sözlük. en az 3-4 hafta diyorlar ya tam iyileşme sürecine oha ama... taş kırıp yeriz artık önümüzdeki 1 ay. doktora koşarak randevu aldım yarın için. editleyip son tedavi yöntemlerinden sizi haberdar edeceğim. çok acıyor çok.

edit;1 haftaya iyileşir dedi doktorcum.
verdiği ilaçlar krem bazlı recbutin ve anestezik etkili anestol. iyileşme sürecinde asla kabız olunmamalıymış yoksa tekrar süreç reset. acı ve baharatlı asla yemiyorsunuz sindirim sistemini çalıştırıyor ama yarayı çok tahriş ediyormuş. bol lifli besinler, bol kayısı, doğadan kayısı çayı, sabah aç karnına 1 kaşık zeytinyağı kullanıyorum kabızlığı önlemek için ve işe yarıyor. bu dertten muzdarip olanların işine yaraması dileğiyle.
ramazanın ilk 10 günü oruç tuttuğum için * * * kabızlık oldu bayağı. ondan dolayı bir 10 gün kadar bu illeti çektim covid ile beraber. neyseki ikisini birden atlattım. nazarlara geldim anacım, sınavı kazandığım günün hemen ardından buldu illetler silsilesi beni.
benim de kabızdan oldu herkes gibi. başka neyden olacaktı ki??