aslan burcu

benim burcum,güzel burcum,sevgili burcum,iyi ki varsın
sana hastayım...
bu aslan var ya aslan. bu komedi şey kendisinin gökten zembille indiğini sanır. bu ıssız bir adaya düşse, yanında isteyeceği üç şeyden biri aynadır. kendinde şeytan tüyü olduğunu düşünür. sanki bu olmasa çevresindeki hiçbir şey düzgün gitmeyecek zanneder. oysa en büyük yamuk kendisidir. bunu bir odaya iki gün kapatın kesin ölür. hele bir de odada ayna yoksa iki gün bile sürmez. özgürlüğü asla vazgeçemeyeceği şeydir. saftır aslında bu. kuş kadar beyni olan bir insan bile bunu kolayca kandırabilir. öyle ince detaylardan pek anlamaz. bir yalan söylediğinde ya da gizli bir iş yaptığında kısa sürede kendini ele verir. çünkü plan yapacak, yaptığı planı doşru düzgün uygulayacak, hadi diyelim uyguladı, saklayıp gizleyecek kadar potansiyel yoktur onda. sakın bu aslan megolamanına nasıl göründüğünüze dair bir şey sormayın. çünkü siz kendinizi ne kadar mükemmel hissederseniz hissedin, o olumsuz bir şey bulacaktır. bu şahsiyetle kavga ettiğinizde, size saldıracağı ilk konu dış görünüşünüz olacaktır. kilonuzdan tutun da, gözlerinizin şaşılığına, dudaklarınızın inceliğine kadar v.s ne varsa onu fazlasıyla ilgilendirir. ruh sağlığınız açısından tehlikelidir.
liderlik özelliği ile her daim ön planda olmayı seven burçtur. her konuda söyleyecek bir sözleri vardır.
onlar için yalnız kalmak kadar güzel birşey yoktur.

birde;

balık hafızasına sahip aslan burcuyum. bundan daha öte ne olabilir ki? bana telefon edip "seni unutamadım" diyenlere ancak "pardon hatırlayamadım" diyebiliyorum. elimi bir kez bırakırsan bir daha tutamazsın..!
birşeyler organize etmeyi çok severler. bir konuda karar verilirken ona fikrini sormazsanız ortamı terkedebilir.
eli açıktır,
yardım etmeyi sever,
dost canlısıdır,
iyi bir dinleyicidir, (dert, sıkıntı, üzüntü, mutluluk demeksizin sizi iyi dinler)
çok plancıdır,
babacandır..
neşeli, eğlenceli, güler yüzlüdür -genelde ortamlar da aranılan birisidir-

pohpohlanmayı severler; (iltifatlardan ve övgülerden çok keyif alır) arada sırada pohpohlayın sonuçlarına siz bile şaşıracaksınız.
ukala,
kendini beğenmiş,
lüksü seven,
rahatına düşkündürler

(bkz: porter)

ilişkiye başlamadan önce uzunca bi sohbetten sonra adaydan istediğim tek bir şey vardı "uzun zamandır konuşuyoruz, hadi benim karakter analizimi yap" adam damardan girmek istedi ve sıraladı "eğlencelisin, iyimsersin, yardımseversin vb vb vb arkadaşlarına çok önem verirsin hatta öyle ki cebindeki son parayı çıkarır verirsin"
burçlara inanmayan ama tutarlılığını kabul eden bir aslan burcu olarak diyebilirim ki, cebimdeki son parayı bırakın bi tomar para olsa bile üç kez düşünürüm önce, hemen veremem mesela. egoistim, bencilim, narsistim. kişisel olarak düzeltmeye çalıştığım en kötü özelliklerim bunlar ama bu burca dair sevmediğim tek bi özellik yok (birazcık da ukalayım galiba evet)
dış görünüşünden şak diye bu aslandır diye tahmin ettiğim burç. gözleriyle burunlarının birleşme noktası aynı kediye benziyor bu insanların..saçlar da genelde kabarık yada kıvırcık..karakter olarak da egoistlikleri, narsistlikleri haricinde aslında fena değiller. kendine güvenin tavan olmasını beklersin aslanlarda, ki öyle davranırlar..ama bence kendine güvenleri düşük. en azından benim tanıdıklarımın.
günden güne daha da sevdiğim ve kendimi bulduğum burcumdur.
kendinden önce gururunu ön plana koyan, ama değeceğine inanıyorsa da, korkarak da olsa, gururunu ezebilen, tükürdüğünü yalayabilen erkektir..

zaten kendi içinde yaşadıkları ona yetmektedir, bir de siz üzmeyiniz..
kendim diye soylemiyorum yemede yaninda yat erkeklerdir.. allahtan piyasada cok yokturlar ki degerimiz bilinir
burçları zerre umursamazken özelliklerini taşıdığını öğrendiğinde dumura uğrayan ben.
ilk entryde benden bahsedilmiş kalktım geldim bir aslan burcu erkeği daha.
"biri bana mı seslendi?" diye başlayıp evet gerçekten mükemmeliz diye bitirebileceğim başlıktır.
gururu onu bitirir. gururu en büyük çıkmazıdır. bir yengeç asla ama asla aslana yakınlık duymamalıdır. üzülür. onun hükümranlığı altında ezilir, büzülür, yok olacağını anladığında kendiyle birlikte aslanı da yakar. bitirir. ilişki biter ama etkisi 'ulan ne yaşadım ben böyle ?' dedirtir, iki tarafa da. heyhat! beni hep aslanlar buluyor sözlüğüm, hep aslanlar. aslan gibi gelip kesi gibi oluyor gittiklerinde. ve bu git- fiili söz konusu olduğunda yengeç pişman olsa da aslan geri dönmez. bu da önemli bir husus.
ya bir düş yakamdan dedirten burç erkeğidir. bir yere kadar sabredilir ve boğuculuğu daraltır insanı, ha bir de sürekli karşıya odaklı hallerinden ötürü kendilerini unuturlar, sonra bu durumlar için gelirler tartışırlar.
genellikle yeleleri bir akrep burcu erkeği tarafindan yolunup eline verilenler ve henuz verilmeyenler diye iki gruba ayrilan burcun erkegidir. bu grubun erkeklerini siskin egolarindan kadinlarini da kabarik saclarindan taniyabilirsiniz.
iyi ki aslan burcuyum. aslan burcu olmasam ne isterdim bilmiyorum. gururlu, ılımlı, zeki, sevecen, romantik...
  • /
  • 2