bir erkeğin ağlaması

en zayıf halidir,bütün o yıkılmaz kalelerin yıkıldığı an gibidir, sert duruşun ardında gizlenen samimiyettir. karşısındaki insanı çaresiz kılması daha da iç burkar hale getirir, sevseniz de sevmeseniz de,tanısanız da tanımasanız da en zayıf anınız gibi etkiler sizi.
dilinde taşıyıp söyleyemediği ağır sözleri gözlerinden damla damla dökmesidir.
özellikle kova burcu erkeğinin her hafta gerçekleştirebildiği bir eylemdir.

öksürsem ağlayacak kadar abartanlar var * ayrıca ağlamayan erkek, erkeği bırak, insan olamaz.
onun için her şeyi yapabileceğim andir.
özellikle yanımdaysa kendimi tutamam benim de gözlerim dolar. çünkü biz kadınlar biyolojimiz gereği erkeklerden fazla gözyaşı üretiriz ve normal olarak bunları vücut dışına atmak için daha sık ağlarız. ota boka herşeye ağlamamız bundandır. ama erkekler ağlayınca gerçekten üzücü bir olay, sarsıcı bir durum var demektir bu da yanıbaşımda oluyorsa beni çok etkiler.
seveceksin bunları. sarılıp gözyaşların akacağı bir omuz olacaksın, "ağlama ben yanındayım hep" diyeceksin...
bir erkeğin ağlaması,iki erkeğin ağlamasından daha iyidir... * *
(bkz: ayı sözlük ağlama duvarı )
bugün istiklal'de gördüğüm olay. gerçekten koskoca adam, yere çömelmiş, sessiz bir şekilde ağlıyordu. başında da bir bayan, onu tesselli mi ediyor, belli değildi. işte o an bir garip oldum. o kadar masum ve savunmasızdı ki; üzüldüm haline.

ağlamak çok insanı bir duygu. hayatı boyunca hayvan olarak yaşayanlar bilemez elbet.
sen ağlama
dayanamam
ağlama göz bebeğim sana kıyamam
al bu yüreğim senin olsun
yüreğin bende kalırsa yaşayamam.
bu sevdayı ağlasak da mı saklasak yoksa ağlamadan mı saklasak?
duygular arasında nefret kadar gerçekçi olan bir duygurdur. erkek ya da kadın olsun farketmez, ağlayan insan gördüğümde yelkenler indiririm ve en sevimli halidir insanın tebi halil sezai gibi ağlamıyorsa
insani bi şey, ağlayan erkekten zarar gelmez.

(lakin şöyle bir durum var, ki umut sarıkaya bunu uykusuzda sandık içi'nde çizmiş yarıla yarıla güldürmüştü beni, hani ağlarken kendini brad pitt gibi hayal edip, aynaya baktığında suratı birbirine geçmiş bir halde görmenin hayalkırıklığı. siz siz olun ağlayın ama ağlarken aynaya bakmayın... ben denedim o etki kayboluyor.)
kanımca en savunmasız ve saf/masum görünüşünün zeminidir. katılıyorum, karşınızda ağlayan insandan zarar gelmez.samimiyse elbet.. çekici bir görünüm de sağlayabilir duruma göre :p mamafih çok kolay ağlayan erkekler bu sınıfa girmez..
eşittir bir kadının ağlaması.
erkek neden ağlamasın? ağlayınca neden güçsüz görünsün?
bizi dışlayan ötekileştiren bu eril sisteme karşı çıkıyoruz çıkmasına da ne acı söylemlerimizle zihinlerimizle hala besliyoruz.. ilginç..
benim için ağlamadığı sürece sorun yok, ciddi anlamda başkalarının gözyaşı ile sınanmış ciğeri solmuş biriyim. başka türlü ya da başkalarına yönelik ağlak zırlak hallerde ise her türlü destek olurum; hele ki hoşandığım tipse lütfen hep gülsün.

(bkz: her işini ağlayarak gördüren gözü yaşlı sinsi sevgili)