birisinden hoşlanma kriteriniz

merhaba, bugün baya bir düşündüm bunu ve kendimi baz alarak mantıklı bir noktaya vardığımı düşünüyorum.
bence büyük olasılıkla bizim sahip olmadığımız ama keşke bende olsa dediğimiz özellikler karşı tarafın aklında, bedeninde, karakterinde olduğu zaman ona daha yakın hissediyoruz ve kolay bağlanıyoruz.
yani eksikliklerimizi tamamlayıcı kişilere yöneliyoruz. ben düzenli bir insanım ama karşı taraftaki insanın düzensiz oluşu eğer ondan hoşlanıyorsam bana hiç batmıyor aksine bir bütünü tamamlayıcı geliyor. hayatım boyunca hep ah keşke kumral olsaydım der dururum, kumral insanlara karşı ciddi ve nedensiz bir zaafım var mesela. ben gülümsemeyi-şaka yapmayı çok severim ama her zaman ciddi insanlara tav olurum.

aynı fikirdeyseniz eğer; zıt özelliklere sahip olmanın sizi iyi hissettirdiği, partnerinizle bütünleştirdiğini düşündüğünüz noktaları paylaşır mısınız?
beğenme kriterim kilolu sempatik ve doğal olması.hoşlanma kriterim ise karşısında ki insanı ciddiye alması kendini beğenmiş ve bencil olmaması.
bear olması ya da kilolu iri yarı olması, kibar ve nazik olması bana karşı. çevreye hanzo da olabilir sıkıntı yok. cimri olmaması gerçi bende öyle bir şey bekleyen bir insan değilim ama bazıları bu konuda ciddi manada öküz oluyor. başka da bir kriterim yok eli yüzü düzgün olsun yeter. zaten ben çirkin seviyorum , çevrem bile söylüyor bunu.

ahhh ulan bulsana beni bear tayfası...
#406287 yazan arkadaş haklı gibi biraz. en azından benim için.

ben de ne zaman birinden hoşlansam dikkat edince benim eksik olduğumu düşündüğüm özelliklerin bir kısmına sahip olduğunu görüyorum. rastlantı olmasa gerek her seferinde.

sakal, göğüs kılı, boy/kilo endeksi bunlar ilk bakışta dikkat ettiğim şeyler. ve bunların 3'ü de kendimde eksik olan veya beğenmediğim şeyler.

burda bir patern görüyorum sanki..
zeki olmalı! bende kıt bari hoşlaştığım bey'de olsun. atomu parçalayabilecek beyler eqlesin.
sakin, esnek ve ilkeli insanlardan hoşlanıyorum ya da öyle sandıklarımdan.
duygularıma hitap eden kişiler. *
cok bilgili olması.. birini karsimda agzim açık dinliyorsam yasi tipi ne olursa olsun direk hoslaniyorum..
sanırım tanıma uymuyorum,
konuşmayı severim, konuşkan ve konuşabileceğim kişilerden hoşlanırım.
göbekliyim, ayva göbekli adamları çok çekici bulurum.
kıl severim, olmaması bir sorun değil ama bebek poposu gibi kılsız kalmaya çalışan adamları itici bulurum, keza ben de kıllıyım, gibi gibi.
gözlüklü erkeklerden hoşlanmıyorum sonra en az yüzünü beğenmeliyim ve asla kibir ukala olmaması gerekir
asgari düzeyde hoşlanabileceğim bir dış görünüş, iyi eğitimli, çevresinde sevilen, sadık, sevgi duyabilen ve karsına verebilen, düşünceli, sahiplenici, orası burası oynamayan :d (he canım he çok bulurum)
tatlı olması.
gözlerimin içine bakarken o mükemmel hissi hissedebilmem.
zayıf olması.
zeki olması ve aynı zamanda aptal olması.
başlığı açan arkadaş her şeyi özetlemiş zaten. *
bence böyle bir kriter yok. çünkü son hoşlandığım üç adamı düşündüğümde; biri bildiğin yaşlı, bıyıklı, beyaz ten. yakışıklılık: 10/6, karizma 10/6. biri kendi halinde orta yaş kilolu şişman. yakışıklılık 10/3, karizma 10/3. bir diğeri yine orta yaşli, orta kilo. yakışıklılık 10/5, karizma 10/10. hapsinin tek ortak noktası +40 yaş olması. tip olarak bir birinden farklı hepsi de . belki de tek kriterim yaş sınırı.