camel

türkçe tercümesi deve olan, aynı zamanda bir sigara markasıdır, ayrıca soft paketi candır. <br> <br>genelde geyik yapılırken sohbet bir şekilde sigara muhabbetine de gelir. yok ben şöyle başladım, yok ben çok ağır sigara içiyorum ,yok bir nefeste puroyu silerim falan filan. sonra eski insanların sigara muhabbetlerinin arkadaşlarca anlatılması safhasına gelir. <br> <br>-benim babam 2000 içermiş ne ağır sigaraymış be adamı sikermiş siker. <br>+o da bir şey mi ben eskiden sigaraları yıllara göre çıkıyor zannediyordum 2000 den sonra 2001 çıktı. 2002 de anladım böyle bir şey olmadığını salağım galiba. <br>/oluum eskiden camel manyak sigaraymış it öldüren derlermiş, benim dedem o sigaradan öldü. ölmeden önce it gibi sağlıklıydı o sigarayı içmeye başladı öldü. <br>-vay be. <br>+nerde eski sigaralar? <br>/olsa da ölsek di mi? <br>-hee kıyamet gelse de kopsak mnskym. <br> <br>
paketini her gördüğümde aklıma bahtsız bedevinin geldiği, günümüzde kişinin kalite ibaresi olarak paketini masaya gururla koyduğu, içimi sert sigara markasıdır.

(bkz: olsa da içsek)
paketindeki devede birçok subliminal mesaj bulundurduğu söylenen, yıllardır kullandığım ama bir türlü göremediğim* sigaradır.
bir de müzik grubu olan camel var. yaptıkları müziği progressive rock başlığı altında toplamak mümkün. hayranları değilim. ama gayet iyi şarkıları da var. 1971 yılında kurulmuşlar ve bir kere dağıldıktan sonra 1991 yılında tekrar toplanıp işlerini yapmaya devam ediyorlar.
müzik tarihlerine birsürü studyo albümü, konser albümü, toplama albüm, single ve dvd ve de konser sığdırmışlar.

ve bir de air born:
bence en güzel sigara tütün hariç
dumanı beni çok rahatsız eden sigara. sigara içmeme rağmen rahatsız ediyor.
sigara bağımlılık yapar doğrudur ama camel bu durumu bir tık ileri götürüp camel bağımlısı olmanızı sağlar. başka sigaralar tat vermez. hafif gelir ağır gelir bilmem ama camel'ın tadını vermez işte.
camel'ın leziz topları da mevcut
hakettiği yerde olmadığını düşündüğüm, bir pink floyd olmasa da ona en çok yaklaşan gruptur kalite anlamında. bir rajaz vardır ki, sexten güzel şeyler listesinde rahatlıkla yerini alır. onun dışında mystic queen, stationary traveller, ice bir çırpıda aklıma gelen muazzam şarkılarındandır. camel başka dünyanın başka insanların müziğidir.
bir süredir white`ını içtiğim sigara markası. candır.
6,5 tl'ye düştüğünde oldukça iyi satan, şimdi yine eski pahalı moduna geçtiği için pek satmayacak olan marka.
camel zaten yıllar önce bitmişti,o eski tadı bir daha asla bulamadık. bunu bilen kitlede içmeyi çoktan bırakmıştı. şimdi 9,5 tl olunca çok mu şey değişecek? hayır. önceden bu tütün zamlarını hükümetin politikası sanırdık ama kazın ayağı hiçte öyle değil. yan yanalar,kol kolalar.o kapalı kapılar arkasında,sigara lobileriyle kim bilir ne pazarlıklar dönüyor.

bir ara tüm kızlar toplandık,toplandık;sorduk neden zamlandık. şimdi oldhorbon tütünü sarıp keyifle çekiyoruz.
deep blue ve white içtikten sonra başka bir marka veya modele et atamayacağınız sigara markası.