eşcinselleri savunurken hetero olduğunu vurgulayan erkek

hetero arkadaşların yanında birçoğumuzun yaptığı olaydır.
ben gay değilim ama... şeklinde başlayan konuşmaya sahip olan erkektir
herkesin evladı var kimin ne olacağını olmayacağını bilemeyiz açıkçası ben o nedenle yorum yapamam diye başlayan cümleyi beyninde acaba nereye bağlasam endişesini yaşayan erkek...
eşcinsellere saldırırken hetero olduğunu vurgulayan erkekten daha iyi midir karar veremedim, brian kinney'nin o meşhur sözlerinden sonra:

"iki çeşit heteroseksüel vardır. biri nefretini yüzüne kusar öbürü arkandan"
bizim bürodaki avukatın ta kendisidir.hem hangi kremi kullanıyorsunuz,oral yaparken ne hissediyorsunuz,kaç kişiyle beraber oldun vb gibi bin tane soru sorar,cevap verincede ıyyyyy nasıl yapıyorsunuz der..

annen ananı kerhanede görmüş misali.....
topluma açık beyanatların klasiği ve *yalanı. buram buram mahalle baskısı endişesi kokan hareketlerin başındadır.
içten içe başkalarının üzerlerine etiketi basacaklarından korkan erkektir. halbuki benim arkadaşlarım öyle mi? tabi ki hayır, yanlarına kız arkadaşlarını alıp, rahat rahat takılan, kenardan köşeden bi takım elbiseli geçerse "bak kezban, senin tipin geçiyor" diyen cool insanlardır..
açık görüşlü,farklı,eşitlikci insan görünümünü yakalamaya calisiyordur
eşcinsel olsa çok büyük olasılıkla kendi hakkını savunamayacak insandır. çünkü bu savunmayı yaparken egemen cinsel yönelimden olmanın verdiği rahatlıktan faydalanmaktadır ve cümleye "ben bir heteroseksüel olarak..." diye başlayarak, iyi niyetli de olsa, egemeliğine vurgu yapıp lütufta bulunuyormuş izlenimi uyandıran insandır. öte yandan, eşcinselliği savunmak için illa ki eşcinsel olmak gerekmediğini bilse bile diğerlerinin bunu bilmediğini bildiğinden yanlış anlaşılmamak ve kendi poposunu kurtarmak adına bu vurguya gerek ancak yine de heteroseksüel olup eşcinsellerden nefret edenlerden kat be kat bilinçli ve iyi niyetli bir insandır. o yüzden hor görmemek gerekir.***
ona da hak vermek gerek diye düşünüyorum. homofobik değildir, tercihlerine saygı duyuyorum tayfasından da olmayıp savunuyosa. o da yeter
ön yargıma yenik düşerek en düşük ihtimalle biseksüeldir diye yaftaladığı kişi.hala da yanılmadım.*
bende o sirada sorarım kendısıne acaba içtinde gizli biseksuellik varmi diye ?
ya gizli gaydir yada gercekten deger verdigi birilerinin gay oldugunu bilen ideal varliktir
doğal olarak kendini korumaya alması da olabilir aslında, her ne kadar bilinçli olsa da olmasa da ya da cahil veya kültürlü olsa da toplumda eşcinsel karşıtlığını bildiği için, aman beni de öyle sanmasın/lar gibi bir korunma içgüdüsüyle, cümleye öyle başlamak zorunda kalmıştır.
eşcinsel çevreden ekmek yemeye çalışan, ancak suya sabuna dokunmadan kesesini doldurma peşinde koşan menfaat kafası.

türkiye'de içinde eşcinsellik olan film ya da dizi gündeme geldiğinde, filmin eşcinsel rolüne bürünen hetero elemanı tarafından verilen magazin demeçlerine sıklıkla konu olur. kahraman bir anda çakma gay aktiviste dönüşür. sözüm ona eşcinseli oynuyoruma haşa taş gimin erkeğim mesajı vermektir esas olan.
hetero bile bu denli olmadığını soyluyorsa biz napalım. *
  • /
  • 2