eşcinsellerin genellikle terbiyesiz insanlar olması

hayata daha geniş bir açıdan baktıklarındandır.bir insana hakaret etmek için kullanmadığınız sürece küfür olarak nitelenen kelimeleri kullanmanızda bir sakınca yoktur, niye olsun?
ayrıca cinsellik gibi konuları açıkça konuşmak da yine geniş bakış açılarının bir ürünüdür.
terör, yolsuzluklar, kadına yönelik şiddet, çocuk tacizleri, fetö, ayakkabı kutusu ve daha nice mevzu eşcinseller ile değil heteroseksüel toplumla ilgilidir.

terbiyesiz olmamla gurur duyuyorum. evet usul adap çok öğrenemedim, toplum da beni adam yerine koymuyor ama kendimden başka kimseye de zarar vermedim, çalmadım, darp etmedim, hak yemedim.
kişi kendi gibi bilir karşındakini.
tam tersi kibar insanlardır. katılmıyorum.
öncelikle eşcinsellik fanatizmini bir kenara bırakıp olaya sadece eleştirel olarak bakmak gerekir. bu eşcinsellere bir nefret olarak algılanmamalıdır. eşcinselliğin çeşitli yaşam tarzları ve şekilleri var. bir kısmı -yeni moda fenomen ablalar- çok rahat mı diyeyim, mizaç olarak öyleler mi diyeyim yoksa gerçekten terbiyesizler mi bilemedim. aslında bu tavırlarından üslup olarak rahatsızlık duymuyorum sadece samimiyet konusunda inandırıcı değiller. eşcinsellerle hiçbir şekilde ilişkisi olmayan heterolara karşı eşcinsellik hakkında kötü algılar oluşturuyorlar. buna en yakın arkadaşımdan şahit oldum.

şöyle bir şey olduğunu da düşünüyorum; içindeki kadınlığı dışa vurmak isteyen kişiler, bunu ağır başlı bir tavırla yapması pek mümkün gibi durmuyor. sakin bir uyarı onları ağır başlı bir beyefendi gibi gösterirken, deli bir çığlıkla o duyguları daha bir yoğun yaşayabilirler.
isa değiliz; hakkını yiyenin, arkandan laf edenin, tavuğuna kışt diyenin haddini bildirmek terbiyesizlik değil, direniştir. hak yiyenin hakkından geldiğinde, arkandan laf edenin yüzüne tükürdüğünde, kimseye zarar vermeden bildiğin yolda yürüdüğünde malûm ahlak penceresine itiveriyorlar insanı... ayrıca *
refleksif bir tutum geliştirme zorunluluğumuzdan kaynaklı bir önyargı olduğunu düşündüğüm durum. şöyle ki hayatın her alanında egemen hetero beyaz erkeğe dayanan bir ideolojide kendimize yer açmamız onların değer yargılarına belli bir mesafeyi gerektiyor. en ufak bir eleştirel tutum ya da farklı bir yaşam tahayyülü böylece terbiyesizlik olarak algılanıyor. esas mevzu insanca yaşamak için kendine alan açmaya çalışmak ve egemen ideolojilerin duvarına toslamak. terbiyesizlik olarak algılanacak vaziyetlerin içinde bulunmamız böyle bir dünyada bence kaçınılmaz. ama demeye çalıştığım terbiyesizlik denilen şeyin yanılsama olduğu.
heteroseksüellerin genellikle terbiyeli ve ahlaklı oluşu kadar doğru bir önermedir.*
  • /
  • 3