gandalf

birinç birinç, yeni 3.nesil* yepis yeni yazar. bir askk da benden bu sevimli yazara, alllah kölesine bağışlasın. *

ohannesburgedit: adam daha yazar olmadan atılan kurt olmuşum ya la.
yüzüklerin efendisi romanının bilge, karizmatik ve iyiliği temsil eden büyücüsüdür.
lambdaortadünya kurucu üyesi. canımızdan daha can bilge ibnemizdir. kalp. *
ünlü pipo markası vauen'in en otantik pipo modellerinden biri.
çok bir iyilik meleği ya. dumbledore gibi manipülatif bir "çoğunluğun iyiliği için kötülükler yapılmalı" diyen birisi olmaması karakteri eksiltiyor bence.
büyücülük eğitimi sırasında gece hayatına çok kaptırmış kendini anlaşılan. acaba adam ne zaman büyü yapacak diye beklerken seri bitti. öyle iki havai fişek patlatmakla büyücü mü olunurmuş? belki de büyücülerin her fırsatta asalarına sarıldığı, büyülerin vızır vızır havada uçuştuğu harry potter filmleri yüzünden öyle gelmiştir.
bamya canavarı.

yoksa hobbitleri getiş haline getirmesinin başka açıklaması yok. pis bamya canavarı durup durup shire’a gelip minikleri istismar ediyor hahaha
hobbitlerden esrar kullanmayı öğrenmiş kafası dumanlı gezen ve bazen aşırı közcü olan pamuk dede. esasen yaradılışın başlangıcında eru tarafından yaratılmış ainur'dan birisidir ve ulu müzik sonrasında valar ile birlikte dünyaya inmiştir. valar arasından nienna ve lorien ile vakit geçirmiştir. ayrıca kendisini gandalf kimliğiyle bilmezden evvel yer yüzünde bedensiz ve kimliksiz olarak dolaşarak elflere gizliden gizliye yardım etmiştir.