gökkuşağı

yağmur yağıyorken bir yandan da güneş varsa görülebilecek doğa olayı. bu son iki ay içersinde en az 5 kez istanbul semalarında kendini göstermiştir.
anadolu'nun bir çok yerinde ebemkusagi adi da verilen gökyüzüne kurulu çiçekli çelenk. çocukken, altindan geçildiginde oglan çocuklarinin kiza, kiz çocuklarinin oglana dönüsecegine inanirdik..
güneş ışığının kırılması. yedi renk olması şart değildir. sadece kırmızı, sadece sarı gibi şekillerde enderde olsa görülür.

şamanlarda doğanın şalı motifi ile ifade edilir.
güneşli havada, havada asılı kalan nem taneciklerinden geçen ışıkla gökyüzünde beliren renkli kuşak. aynı zamanda çeşitli mitlerin de kaynağıdır. altından geçtiğinizde cinsiyetin değişeceği yönünde bi inanış var ki eşcinsellerin sembolü olmasını buna bağlıyorum. yaşları, statüleri, mevkileri ne olursa olsun, gördüklerinde aaa eeaao gökkuşaa ayy iii nidalarıyla fotoğraf makinelerine abanan insanları görmeniz mümkündür. mutluluk veren gülümseten renk şelalesi.
uyuz olduğum kuşak türü. tahu koşuyorum koşuyorum ulaşamıyorum! yakalıyım diyorum olmuyor. bunun sırrı nedir arkadaş?
7 farklı rengin bütünsel sunumu
her ne kadar 7 renk gibi görünüyor olsa da aslında bünyesinde milyonlarca rengin varolduğu, güneş ışığının yağmur damlalarında geçerken kırılmaya uğraması sonucu ortaya çıkan doğa harikası.
en son şubat ayında gördüğüm,izlerken anlamsız biçimde güzel şeyler hisettiren doğa olayı
lgbt felsefesi için nasıl ve kimlerin önerisiyle seçildiğini merak ettiğim bir doğal harika-şaka!
ha bize yakışmadığından değil, böylesi güzel bir sembolün nasıl keşfedildiğindeyim ben...
içinde olmayan tek ton pembedir. bunun nedeni de, doğada pembe rengin var olmamasıdır. beynimiz bu rengi kendi üretir. pembenin bir dalgaboyu yoktur.
sünger bob'un "hayal gücüüü" derken elleriyle yarattığı şekil. biri gökkuşağı deyince aklıma ilk bu geliyor. sünger bob da bizden demek ki.
aslında insan renkli bir varlıktır ve gökkuşağı tüm insanlığı temsil eder. ama nankör insan kendinde olmayan, kendinden olmadığını düşündüğü farklı renkleri sevmez diğer yandan da. beyaz ya da siyah olsun ister her şey; gri olmasın. o yüzden gökkuşağı şablonlara hapsolmuş zihinler için renktir ama fazladır.
seyretmesi çok zevkli içinde 7 renk barındıran bir doğa olayı. ayrıca lgbt bayrağının oluşumuna da ön ayak olmuştur.
insanın içine bir huzur, bir ümit, bir neşe salan canım kuşaktır. gökte de olsa güzeldir, yerde bir su birikintisinde de. ama tabii en güzeli bizim içimizde olanıdır.
tevrat'a göre adonay'ın "insanlığı bir daha tufan ile yok etmeyeceğim" diye nuh'a verdiği yeminin belirtisi olarak gök kubbeye yerleştirdiği yayıdır. her gözüktüğünde tanrı, nuh ile içtiği andı anmaktadır.
gemlik ülkü ocakları üyeleri trafo üzerinde bulunan gökkuşağı üzerinde 1-3 yaş arası için zihinsel gelişime uygun boyama becerilerini geliştirirken basılmış!

"bursa gemlik ülkü ocakları çocuklar için çizilen gökkuşağını "lgbti'yi temsil ediyor." diye karalamış."

(bkz:ülkü ocağı)
(bkz:ülkücüler)
(bkz:mhp)

https://twitter.com/yonelimesitligi/stat...

https://www.bursadabugun.com/haber/bursa...

https://www.gazeteduvar.com.tr/ulku-ocak...