gülse birsel

konularını çok güzel ve ironik bir şekilde işleyen, projelerinde mizahını izleyicilere ulaştırabilen, güldüren ve kendine çok büyük sevgi ve sempati beslediğim oyuncu, senarist, gazeteci.
dizileri sıcak ve sevimli olmakla beraber eleştirel yönleri de bulunur.e hal böyle olunca tadından yenmez.
(bkz:avrupa yakası)
(bkz:yalan dünya)
yeni dizisi de geliyormuş sanırım (bkz:aile arasında) umarım oyuncular konusunda köklü bir değişilik olmamıştır.
türkiye de yaşayan bu coğrafyaya gelmiş mizahıyla, dizisiyle, yazılarıyla, oyunculuğuyla çok iyi işler başarmış kadınlardan birisidir. sen çok yaşa kadın!
yeni filmini çekiyormuş , ocakta vizyonda olacak sanirim. bu kadının her şeye rağmen ümit aşılayan tarafını seviyorum. sagci ya da solcu olsun her kesimden bu kadına laf söylettirmeyecek insanlar tanıyorum. ingilizcesi de harikadır bu arada.
çok akıllı ama az üreten cinsten.
öksürüp videoya çekse onu bile oturur izler, kahkahalarla gülerim dediğim, köşe yazılarıyla her defasında lafı gediğine ince ince oturtan, 1 aralık'ta merakla beklediği aile arasında adlı filmiyle sinemada izleyeceğimiz, müthiş gözlem gücü , mizah anlayışı, espiriyi aktarma becerisi, bel altına vurmadan güldürme kabiliyeti gelişmiş oyuncu, senarist, köşe yazarı.
yeni filmi olan aile arasında bugün itibari ile vizyona girdi. ilk fırsatta izlemeye gideceğim.
beklentileri karşılayan aile arasında filminden sonra jet sosyete adlı diziyle televizyon ekranlarına dönmeye hazırlanan senarist.
zamanında gag ve avrupa yakasıyla yarmıştır. ne yazık ki yalan dünya o tadı vermedi.
hep duyarız ünlülerin kendi gönderileri altındaki yorumları beğenmediğinde engellediğini falan ama bana hep komik gelirdi. sonuç itibarıyla eleştirilere tahammül edemiyorsan ünlü olmayacaksın (hakaret demiyorum, eleştiri).

ben bugün bunu gördüm evet tam olarak gördüm.

kendisi puhu tv'ye geçiş için özgürüz artık, tvler eskidi yeni moda bu şeklinde tanıtmıştı. ve ben de jet sosyete'yi izliyorum. şimdi ise tvde de yayınlanacakmış ve bunu övmüş. internetim yok mu diyorsunuz, vs vs artık tvdeyiz gibi. ben de "siz eski yöntem olduğunu yeninin internet olduğunu söylüyordunuz. şimdi ne değişti?" diye sordum. ve evet engellenmişim.

ilk aklıma gelmedi profili bulamadığımda sonra stalk hesabımdan bakınca engellendiğimi gördüm. bu tahammülsüzlük terbiyesizlik oluyor ancak. narsizme gel! bu kadar rahatsız oluyorsan eleştirilerden o zaman kendinle çelişme. şunu da bil bugün hala izleniyorsan avrupa yakası'na dua et. ondan sonraki her işin bok gibi.
çalıştığı gazetemsi şeyden 40 emekçinin yolları mektupla ayrıldığı günün ertesi sabahı istifa ederek takdirleri kazanan uzun komik akıllı kadın.
sosyalist kime denir sorusunun cevabını veren emekçi kadın. yaptığı her eylem, verdiği her mesaj derinden. gerçi bunu ülkemizde anlayabilecek kapasiteye sahip çok az insan var ne yazık ki.
türkiyeye komedi anlamında oldukça fazla olan ve takip etmeyi yazı ve kitaplarını severek okuduğum yazar
  • /
  • 3