hayatı sorgulamak

genelde insanın boş zamanlarına,en çokta gece vakitlerine denk gelir bu eylem. bol bol düşünür,durur,çoğu şeyin çürümüşlüğünü farkedersiniz. işin içinden asla çıkamayıp,dipsiz bir kuyuda yol alırsınız.dalarsanız tehlikeli yerlere varabilir.dalmayın abi gerek yok,kimse çözemedi sen mi kıracan şifreyi. bi ömer çelakıl daha istemiyoruz hocu.

"iyi de,peki ne yapmalıyım mı?" diyorsun.

yapılacaklar:

aklından hepsini uzaklaştır onların.uyuyabiliyorsan uyu,uyuyamıyorsan da kalk.
avuç avuç fındık,fıstık,ceviz,muz ye.
bir sağlam porno açıp izle.

iyi gelecek.
beyefendi sorgulamıyoruz, uyguluyoruz. *
insanın kendine karşı ikiyüzlülüğünü hissetmesine vesile durum. hayat yolunda giderken, yediğin önünde yemediğin arkandayken yapılmayan sorgulamalar, düşünülmeyen gidişat hayat zorlaşınca ''neden ben''lerle devam eder.
bazen oluyor ya. ama yapacak bi iş olmadığında, canımız sıkıldığında oluyordur sanırım
son dönem hayatımı alt üst eden zihinsel eylem türüdür. ignorance is bliss diyen çekmiş de söylemiş.. suyu bırakın aksın bulsun yolunu, cizsin kendi yatağını..
bayadır sorgulamıyorum, tüm devrelerim yandı bence.
bu sorgulamanın sonucunda bize iki şarkının eşlik etmesi muhtemeldir. süreç meşakkatli acılı ve çıkmaz ise.

saldım çayıra modunda isek şüphesiz fermanı tek geçerim
1.nesil yazarın ancak açacağı başlıktır. gene buram buram kalite gelmektedir burnuma.
şu sıralar çok yaptığım şey. özellikle geleceğimi sorguluyorum. geçmişte çok hatalarım oldu, yanlışlar yaptım ama hepsi iyi ya da kötü birer tecrübe oldu. olanla ölene çare yok demişler. şimdi sorularım geleceğe dair.....ülke durumu ve iş durumu canımı sıkıyor. hayat her gün pahalanıyor. kazandığım maaş ancak temel ihtiyaçlara yetiyor. gezmek, kültür sanat etkinliklerini takip etmek(konserler, baleler, operalar vs.) çok az yaptığım şeyler oldu. her an işsiz kalsam bir ay idare ederim, sonrası ne olur bilmiyorum. ve umut vaadeden bir şey göremiyorum. ikinci olarak gay olmak ve bu ülkede yaşamak ile ilgili. yanız yaşlanmak istemiyorum. bir ömrü, bir evde tek başına tamamlamak istemiyorum. son zamanlarda iyice seksten soğudum, hatta tiksinir oldum. sadece sarılmak ve güzel bir şeyler yaşamak istiyorum. bu penislerin kalkmadığı gün geldiğinde halimiz ne olacak bilmiyorum. bu doyumsuzluk, bü tüketim yoruyor beni. en kötü tarafı ise bir türlü işin içinden çıkamadım. geçen ilk defa intiharı düşünürken yakaladım kendimi....
sorgulayabilmek için önce gözaltına almak lazım yapabilen beri gelsin.
sorgu anlarına small things eşlik ediyor olabilir.
sana öyle gelmiyor ben'cim, dünya harbiden çığrından çıktı.

"has the world gone mad or is it me?
all these small things they gather 'round me"

geçtim artık oraları, ne sorgulayacağım hayatı o beni sorgulasın.
tefekkür, islam dininde günahlarını, evreni, varlıkları, doğayı, yaratıkları, kendini ve allah'ı düşünmek; allah'ın yarattığı varlıklardan, evrendeki düzenden ders çıkarmak demektir. (wikipedia)

yani hayatı sorgulamak sık sık yapılması gereken bir şeydir dinimizde
çok fazla yaptığım şeydir.artık attığım adımda bile anlam arıyorum.bakalım sonu nereye varacak.