hayatımdaki herkesi seninle aldattım ben

yıldırım şimşek'in sabırsızlıkla beklenen; sosyal mahallelerde kaybettiğimiz benliklerimizin bizden de gizli olarak ortaya çıkması kurgusuna dayalı; tüm lgbtt camiasınca birbirlerine hediye edebilecekleri başucu olasıca kitap.
bir kişiye bağlı kalmışlığı belirtir. sadakat.
yazarın yoğun temposunu atlattıktan sonra yaz gibi bu kitabı piyasaya sürebilmesini diliyorum. daha fazla bekletmesin bizi. aldığım haberlere göre bir tane de bana imzalayıp hediye edecekmiş.

(bkz: ayı canını senin)
yazan ne kadar da güzel yazmış dedirten söz... kimbilir kitapta ne gibi güzellikler anlatacaktır yazar... bir an önce çıksa da okusak...
öyleki aşk köpekliktir .
ama kendimi de aldatmisim. ben bugün bunu ögrendim.
kitabı hala tamamlayamayan zatı-muhterem aynı zamanda sözlüğümüzün yazarıdır. hoş artık pek yazmıyor da, aşka geldi, kitap yalan oldu. bekliyoruz olm bitir artık şu kitabını da okuyalım, üfleyelim.
sözlüğe girer girmez kalp atışlarımı hızlandıran, nereden çıktı şımdı bu dedırten, bir zamanlar birinin bana sürekli söylediği cümle. verilen her büyük söz, uğruna sarfedilen her cümle gibi bu laf da unutuldu gitti.
blog yazıları biraz da olsa kitabını beklemeye değer kılıyor; kimbilir neler anlatacak bize, hangi rüyayı/rüyamızı gerçek kılmak için cümlelerine asılacak da gerçekliği yaşatacak bize.

--spoiler-- * *

hayata dair

hayat bizdik aslında. aynada ki yansımamızdı hayat. savaştığımızda bizdik, sevdiğimizde. kazandığımızda bizdik, kaybettiğimizde. hep kendimize karşıydık ya da hep kendi yanımızdaydık. hayata yalnız geldik. ne varsa hayata dair biz yaşadık. ve oyun bittiğinde yalnız gideceğiz. kazanmadan, kaybetmeden. sadece yaşadıklarımızdan öğrendiklerimizle.

--spoiler--
bu sonbahar yayımlanmazsa tüm film hakları tarafıma geçecek olan kitap öyküsüdür... *
sil baştan başlamak gerek bazen derken son anda bir engele takılmış insanın ağzından çıkmış olsa gerek. *
üzerine düşündüm taşındım, taşındım düşündüm, hiç güzel bir söz değil olm bu, demek ki seni değil diğerlerini seviyormuş seni sevse seni hayatının geri kalanıyla aldatırdı, ayrıca böyle beylik laflarla gelse bana biri iki tane temizinden yapıştırrım, adam gibi sev hacı ya sev ya terk et
soyleyen kisi hayatinda ki herkese bu lafi soylemistir.
biz geylerin durumunu çok güzel anlatan bir söz. özellikle benim gibi gizli olanlar, hep sosyal hayatlarımızda başka başka roller ve sözlerle yaşamıyor muyuz hayatımızı? annemize yalan söylemiyor muyuz, dışarı çıkıp hava alıcam diye evden çıkıp sevgilimize koşarken, ya da arkadaşlarımıza sevgilimizi kanka diye tanıtırken...

eşcinsel olmanın kötü yanları
geliyormuş gelmekte olan. bekleniyor.