iş aramak

okul bitti biteli devamlılık gösterdiğim tek aktivitedir. biri bana ideal işi bulsun lütfen. şu anki işim çok rere rörö.
sinir, stres, bolca mülakat, mülakattakki insanların ağzının ortasına çakmamaya çalışma içeren iğrenç olay.
'' zaten insan mutlu olmadığı işi yapamaz '' diyen çok bilmişlerin baba mirası işlerde çalışıp çalışmadığını düşünmeye iten zorlu süreç.
cv denilen kağıtta yazan bir kaç bilgiyle seni yeterli yada yetersiz diye sınaması ve görüşmeye çağırması
hayatınızda hatırlamak istemeyeceğiniz belirli dönemlerden biridir. kararsızlıklarla doludur, kötüdür.
patronla yattıktan sonraki sabah sizi aratmasıyla mutlu sondan bahsedilebilir. eğer kendi ararsa kariyer basamaklarını hızla tırmanacağınızı gösterir. eğer aramasına gerek bırakmadan yatak odası sesiyle '' gitme '' derse iş aramaya değil çalışmaya gerek kalmadığı anlaşılır. artık gelsin jakuzi keyfi, konken partileri.
evini geçindirmek için yapılan ilk olay.
hornet'te ilişki arıyorum deyip de ilk günden kırbaç kelepçe fantazisini gerçekleştirmeye çalışan gizli gaylerin ilanları gibi kariyer siteleri. seç seçebilirsen. hangisi daha az kanatacak acaba? ayrılacağım iş mi yeni bulacağım iş mi? iş aramak zor, gönlüne göre bir iş bulmak çok daha zor vesselam.
vazgeçtiğim eylemdir. bu ülkede bu şartlar altında çalışmak köleliğin modernize edilmiş halidir. çalışarak borç sahibi olursunuz, evde oturarak harcadığınız paradan daha fazla harcarsınız çalışırken. üzerine stres sahibi ve mobbing mağduru olursunuz. kendinizi avutmak için ise title’ınız’dan bahseder,öğle molasından ofise starbuckstan kahvenizle döner, iş çıkışı midpointte stres atarsınız(!). haftanın 6 gününü, 24 saatin 12 saatini çalışma hayatı için harcarsınız. ailenizle arkadaşlarınızla olmanız gereken tüm özel günleri kaçırırsınız, hastane randevusu vb.işlerinizi halletmek için üstünüzle çoğu zaman stresli geçen izahat vermek durumunda olursunuz. işe gidiş geliş,işte geçen zaman, uyku,duş ve yemek gibi temel ihtiyaçlarınızı çıkardığınızda bir günden size kalan en fazla 2 saat olur. o iki saat de genelde yatağınızda instagramda dolaşarak geçer çünkü uykusuzluk ve yorgunluktan başka aktivite yapacak haliniz yoktur. haliniz olsa da herhangi bir aktiviteye harcayacağınız ortalama maliyeti ve maaşınızı düşününce yatakta kalmayı yeğlersiniz. size verilen yemek kartları da ayın ortasında bittiğinden maaşınızın büyük bir kısmını temel ihtiyaçlarınız için harcarsınız zaten. şimdi tüm bunları düşündüğünüzde insan ne için yaşar ve ne için çalışır sorularının cevabını verebiliyor musunuz?
türkiye'de plansızlık nedeniyle genç yaşlı çoğu kişinin yaşamak zorunda kaldığı kaderidir.