kenan evren

henüz sözlükte olmamasına sevinsem mi üzülsem mi bilemediğim şahıs. tüm suçu birisinin üstüne atmak çözüm olmasa da, büyük acıların sembolü, ülkeyi yıllarca geri götüren bir dönemin diğer adı. bir çok insanın bedduasını almasının yanında, hesap sorulması arzusuyla ölmesi istenmeyen insanlardan biri aynı zamanda.

özel yetkili ankara cumhuriyet başsavcıvekilli, evren ile dönemin hava kuvvetleri komutanının "ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına" çarptırılmalarını istedi.

(bkz: 12 eylül askeri darbesi)
yaptıklarıyla/yapmadıklarıyla anadolu halkının tepkisini çekmiş bir iradenin sembol ismi. yaşı ve sağlık durumu nedeniyle, hesabı tümüyle ahirete bırakacak gibi görünüyor..
duruşmadan bir gün önce kolu kırılmış. bizim yargı sistemimize ilahi adaletten mesaj.. fazla gözyaşı olan var mı?
allaha inanmamızı sağlıyor bu adam.elindeki kanın bedelini bu dünyada ödemedi diğer tarafta muhakkak ödemesi lazım.
bugün 12 eylül cuntasinin diger generallerinden hayatta kalan sonuncusu olan tahsin sahinkaya ile birlikte yargilanmasina ankarada devam edilen darbeci. ancak her iki sanikta sorulara cevap vermeyi redderek, "bizi tarih yargilar", "bizi halk yargilar" gibi demagojik açiklamalarda bulundular.
evet, tarihin ve türkiye halklarinin vicdaninda zaten yargilandiniz. bir zamanlar caddelere, okullara, meydanlara verilen isimleriniz artik birer lanet gibi aniliyor ve bir bir kaldiriliyorlar verildikleri yerlerden. kalan 2 günlük ömrünüz belki bu sembolik yargilamanin sonunu görmeye bile yetmeyecek. ama 17 yasinda astirdiginiz erdal eren, ve "asmayalim da besleyelim mi? " diyerek mesrulastirdiginiz diger ölümler, iskenceler ve katliamlar için sanık sifatiyla bugün hesap veriyor oldugunuzu görmek bile o kadar sevindirici ki.. ne kadar ceza alip almayacaginiz, o cezayi çekip çekmeyeceginizin, buna ömrünüzün yetip yetmeyeceginin artik hiç bir önemi yok. zaten magdur ettikleriniz hiç bir zaman intikam pesinde kosmadilar.. onlar sadece adalet istediler...

(bkz: gizli sanık)

tüm rütbeleri sükülüp, müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır.
büyük haksızlık edilen bir paşadır . eğer o gün o darbe yapmasaydı bugün türkiye diye bir ülke sadece tarih kitaplarına sıkışmış olacaktı.
çocukken tv1'de her gün çıkardı ve kendisini dedem sanıp televizyona sarılırdım.
büyüdüm... kenan evren'in dedem olmadığını öğrendim ama hala bile benzetiyorum dedeme.
son aldığı cezaya kadar beddualar okuduğum, ceza sonrasında uzun ömürler dilediğim 12 eylül dikta düzeninin neferlerinden.
- bugünkü "yeni türkiye"nin temelini atan, attıran ve fışkırtan kadronun lider piyonu.
- türk solunun, özgür üniversitelerin, güçlü sendikaların ve laiklik geleneğinin katili!
- dinciliğin ve islam cumhuriyetinin tohumlarını atan dikta-ziraat mühendisi!
- akp'nin atası olan kara kuvvetleri eski komutanı ve genelkurmay eski başkanı!
bir ölünün ardından hayırsız dua etme hakkımı, ömrümde ilk olarak bu kişi için kullanmak ve eğer günahsa günaha girmek istiyorum: allah rahmet eylemesin...
hitlerden bir farkı yoktur. nuriçinde yatmayasıca !!!
şimdi başlasam sabaha anca durulurum ondan dolayı diyebileceğim tek şey ahiret’in olduğuna inanmıyorum ancak umarım ki yanılıyorumdur.ayrıca nedir kimdir ne yapmıştır seveni neden sevmiştir bir bakın sonra durulur musunuz? bilmem ytd.