kobe bryant

1979 lu amerikalı nba oyuncusu. nba de genç yaşta oynamaya başlayan nadir oyunculardan. smaç şampiyonu, mvp, şampiyonluklar adamda ne ararsan var. 2003 yılında bir maçta atılan 3lük rekorunu da kırmıştır. seattle - los angeles lakers maçında tam 12 üçlük sokmuştur. nba in gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösterilir ve öyledir de. belki de michael jordan dan sonra gelendir. 25 eylül de nike ın düzenlediği sokak basketbolu etkinliğinde birinci olana ödül vermek için türkiye de olucak.
hatırlamak adına;

http://kisalt.be/ifxo2r

http://kisalt.be/sa8qil
belgesel bölümleri sağ tarafta sıra ile devam etmektedir.
michael jordanla karşılaştırmak abesle iştigal olan iyi basketbolcu. michael nere kobe nere agalar.
adını nerde görürsem göreyim şöyle okuyorum: kobe bryantin
adidasın adına ayakkabı modeli çıkardığı oyuncu. evet iyi oynuyor yalnız beraberindeki pazarlama başarısı yadsınamaz olay aile hikayelerine kadar gidiyor
5 nba şampiyonluğu, 1 sezon mvpliği, 2 nba final mvpliği, 4 all-star mvpliği, 2 sayı krallığı ve de 14 kez all-star olmuş bir süper yıldızdır buna rağmen mj ile kıyaslamaya bile giremez.
1 kareem abdul-jabbar 38,387
2 karl malone 36,928
3 michael jordan 32,292
4 wilt chamberlain 31,419
5 kobe bryant 30,989

tüm zamanların sayı krallığı listesinde rahatlıkla chamberlain ve jordon'ı geçeceğine inandığım lakin malone ve jabbar'ı geçmesini zor gördüğüm dünyaca ünlü lakers'ın yıldızı. gönül ister ki yaşı yetsin, ilk sıraya kadar çıksın ama zor gözüküyor.
aşil tendonu koptuğu için yaklaşık 1 yıl parkelerden uzak kalacağı açıklanan nba efsanesidir. 35 yaşında olduğunu düşünecek olursak, büyük ihtimalle basketbolu bırakacaktır. hiçbir zaman favori oyuncum olmadı ve takımı los angeles lakers 'ı da pek sevmem ama böyle bir efsanenin, bu şekilde emekliye ayrılması çok talihsiz bir durum.