konuşurken aşırı jest mimik kullanan insan

eller kollar, yetmiyormuş gibi surat ifadelerinde taşkınlık; yer yer artan yüksek ses ve kendini dinletme çabası içinde battıkça batan beşer üyesi. bir sakin ol kardeş seni anlıyoruz münazarada mısın heğ, harp mı çıktı, soğu biraz.

ordan bir bahane bulup uzaklaşmak en iyisi olduğundan, bunlara yapılacak fazla bir şey yok aslında. adam böyle abi değişmiyor; kendi kendine konuşup dursun yani, haydin eyv.
aşırı tatlı da olabilir şahıs o konuşurken yorulan siz e olabilirsiniz.

hangisinin denk geleceği makus kaderiniz belirleyecek

(bkz: nihat hatipoğluyla sevgiliye giden yol)
antropoloji hocam. adamın eli hiç mi durmaz hep el kol bilek hareketi? habire kaşları neym oynatmak efendime söylüyüm kendi espirisine fazla gülmek. eh bide aydınlı arkadaşım var evet egeli olduğundan mıdır bilmiyorum cümlelerinden önce jest ve mimikler oynaşmaya başlıyor lan ben orta karadenizli bir buzdolabıyım anlayamıyorum seni dattebayo.
dinleyeni daha çok yorduğu kesin. nereye konsantre olacağını bilemezsin; yüzüne mi baksam ağzının içine mi eline mi parmaklarına mı? birde bunun karşılıklı oturduğunda ayağına basıp duranı vardır evlerden ırak.
hazır ol komutunda konuşmak da çok hoş bir görüntü değildir. sanırım sadece kulağa değil sağır ve dilsizlere de hitap ediyordur.
kişinin çok gergin olduğunu gösterebilir.
flash tv oyuncu seçmelerine gönderilmelidir. zira orada hep bu tarz doğallıktan uzak, abartılı tonlama, jest, mimikler ile hayattan soğuktan oyunculuklar mevcuttur. üzücü olan kısım bunları yaparken beden sabit bedene bağlı her şey fazlasıyla oynaktır. bildiğin flash tv dizi oyuncusu işte.


yeni stili. daha maço ve daha zayıf.