lgbt

lezbiyen, gay, biseksüel, transcinsel kelimelerinin kısaltılmışıdır. lgbtt yerine son zamanlarda bu kısaltma kullanılıyor. lgbti olarak da kullanılmışlığı vardır.
lgbt (ya da glbt), "lezbiyen","gey", "biseksüel" ve "transgender" kelimelerinin baş harfleridir. bu bazen lgbtt (lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel ve travesti) şeklinde de yazılır.[1][2] 1900'lardan itibaren kullanılmaya başlandı. lgbt hak mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir.
önceleri eşcinsel hareketi olarak adlandırılan lgbt hareketi, eşcinsel kelimesinin travesti, transeksüel ve biseksüelliği kapsamıyor oluşu nedeniyle çatı kelime olmaktan çıkmıştır. hareket glbtt kelimesini kullanmaya başlamış ancak lezbiyenlerin toplumda "yok" sayılıyor oluşu sebebiyle, l harfi başa alınmış ve kadınlara bir tür pozitif ayrımcılık yapılmıştır. yurtdışındaki bazı örgütler bu çatı kelimeye daha sonradan interseksüelleri temsilen i ya da queeri temsilen q harflerini eklemişlerdir.
lgbt'liyiz lgbt'li hüloooğğ!
açık konuşmak gerekirse en son kız arkadaşım hayatıma girene kadar biraz şüpheli baktığım bir oluşumdu. lakin az önce bahsettiğim gibi kız arkadaşım aracılığı ile tanıştıkça ön yargılarımın silinmesi çok hızlı olmuştur, üzerine birde gezi parkı vasıtası ile daha da kaynaşınca eski düşünce şeklim tam anlamıyla saçmalık gelmiştir. kendisi gayet cana yakın insanlar barındıran, hatta ve hatta bu insanlara karşı ön yargılı olanlardan çok daha fazla paylaşımda bulunabildiğim kişilikleri barındırır efenim. sanırım eski sevgilimin bıraktığı tek güzel şey bu konuda beni açık fikirliliğe itmiş olmasıdır.
günümüz toplumunun eşcinselliğe bakış açısını ele aldığımızda yorumlamak gerekirse eğer; en maço erkekten bile daha delikanlı arkadaşların bulunduğu oluşumdur. takdire şayandır.
lgbti’lerin uğradığı ayrımcılık ve damgalanmanın, bireylerin sosyal hayatlarına nasıl yansıdığına da ortaya çıkarmayı amaçlayan ruh sağlığı araştırması için tüm dünyadan katılımcılar aranıyor. araştırma 28 ağustosa kadar sürecektir.

http://ayisozluk.com/lnk/ae60ac
gördüğüm en güzel anlatımlardan biri ve en derinden duyduğum.

lgbti...... adına antalya'da güzel şeyler oluyor. haber vermek istedim. antalya pembe caretta lgbtq nun dağılması ardından yeni bir oluşum içerisine girildi ve ikinci toplantılarını genele açık yaptılar bile.
türkiye'de hiç bir zaman bir olamamış, bir olamadığı için de her zaman kaybetmeye mahkum oluşum. ne zaman kendi içimizde kendimizi sever, kabullenir, sahipleniriz ancak o zaman haklarımız olur. yılda bir kere onur yürüyüşünde eğlenmek adına bir araya girmekle bir ve güçlü lgbt olunmuyor...
doğada eşcinsel hayvanlar mevcuttur. bizim genlerimizdede mevcuttur. ha bunu gösteren var göstermeyen var. hormonal kaynaklı değildir. psikolojiktir. tıpta hastalık olarak görülmez. hastalık olan kendi cinsiyetinden utanç duymaktır. transeksüellik gibi. işin kısacası zevk meselesi. sonradan eşcinsel olan var örnek 40 yaşından sonra evli adamın mini etek giyip sex için dışarı çıkması. https://sorcev.com/escinsellik-dogal-bir.... bir dişi bireyin aile baskısıyla dar giyme kot giyme tayt giyme etek giyme onu yapma bunu yapma gibi aşırı bozuk aile ortamıyla bozuk psikolojiyle cinsiyet değiştirmesi gibi. doğuştan olanda var. yanlış beden doğru ruh gibi düşün. barbie bebekle oynayan küçük cocuk. hiç erkek arkadaşı olmayan cocuk. hepsi tanıdıgım bildigim örneklerdir.
güncel olarak günümüzde kullanılan lgbti+ halidir.
"lan gel buraya tipitip" in kısaltmasıdır.
tamam vurmayın gidiyorum. adsfdafsa.
yükselişi asla engellenemeyecek oluşum. bir gün "norm" olacaktır.
normalde lgbt'yim derdim eskiden de, bir topluluk olduğunu düşünmüyorum artık. tamamen et pazarına ve cinsiyetsiz döl israflarına döndüler. tamamen duyarsızlar. lgbt'lerin hep bir şeylere duyarlı olduklarını, samimi olduklarını düşünürdüm ancak artık bir ortamda lgbt kişisi görünce doğrudan oradan kaçıyorum. eskiden birisi "ben gay'im hehe" dediğinde "aaa ne güzel yaaa haha" falan derdim. şimdi internetten tanıştığım bir gay "arkadaş", bana mesaj atınca ölü taklidi yapıyorum. inanılmaz benciller. lgbt'yim demiyorum ben artık kendime. gökkuşağı bayrağından da utanıyorum. eşcinselim deyip geçiyorum. altın gibiyim, hiçbir şeyle tepkimeye girecek enerjim kalmadı. sodyumdan altına döndüm.

feysteki elit gay grupları bile sürekli birbirini ısıracakmış gibi davranıyor. "trump" ve "clinton"cılar var ve eğer imkan verilse birbirinin başlarını ezecek kadar birbirlerinden nefret ediyorlar. beynine sıçtıklarım. ayrıca pembe kapitalizmin oluşturduğu her şeye atlıyorlar. aa eypıl arkaplanını gökkuşağı yapmış uwu deyip hemen eypıl ürünleri almaya başlıyorlar.