maklube

nurcuların ana besin kaynağı olarak türkiye'de yaygınlaşan arap mutfağı şahanesidir. arapça kalıp kökünden gelen bu yemeğin ismi şeklini de yansıtır. dibinde patates olan bir tencerede pişirilen nohutlu pirinç pilavı bir tepsi üzerine tenceredeki şekli bozulmadan boca edilir. pilavın çevresine de yoğurt ve salata dikey şekilde servis edilir. son olarak da pilav kavurmayla kaplanır. afiyet olsun. hey gidi hey**, küçük şakirde olduğum günler geldi aklıma...*

anlamadınız di mi.. neyse burdan buyrun o vakit:

*
bir mcdonald's menüsüdür. (bkz: mclube)
her hafta çok iyi niyetli ve kandırıldığını düşündüğüm, çok saf ve temiz bir sınıf arkadaşım tarafından davet edildiğim ve hep bahane uydurarak gitmediğim bir ritüel gibi geliyor aslına bakarsanız.
güzel ve lezzetli bir yemektir, üniversitede okurkenki zamanlarımda cemaat evinde kalan bir arkadaşımın yemeğe davet etmesi sonucunda yemiştim. çok ilginç bir deneyimdi benim için cemaat evi bu arada onu da anlatayım, ben açık bir eşcinseldim yine, beni evine davet eden arkadaşım da biliyor, herhalde evdeki arkadaşlarına bahsetti, onlar da çağırmışlar eve ben de erotik bir muhabbet diye düşündüm, yani 7 erkek evde, televizyon yok, napıcaz muhabbet edicez, laf lafı açınca konu sekse gelecek, ve ben grup seks yapacağız zannettim. ama tabii hiç sandığım gibi olmadı çok ılımlıydılar ancak konuyla ilgili yani günah vs. diyorlardı ama mesela bir ara para toplamışlardı aralarında beni tedavi ettirmek için kıyamam. hem üzülüyorum hem de yaptıkları şeyi çok önemsiyorlar, kıramıyorum da. ya ben tedavi olmayı düşünmüyorum böyle mutluyum demiştim.