nagehan alçı

evlerden ırak liberal düşünür. kocası rasim ozan kütahyalı ve diva nazlı ılıcak ile voltran'ı oluşturuyorlar. şayet birgün çocuk doğurursa deccal'in vücut bulma ihtimali var.
şu dakikalarda cnn de boy gösteren hilkat garibesi... odtü lü öğrencilerin nasıl da piyon gibi kullanıldığını anlatıyor. eski bir odtü lü ve satranççı olarak çift taraflı yanlışlıyorum bu kadını!! piyon sensin, odtü lü gençler de seninle uzun eşek oynasın!*
rasim ozan kütahyalıyla evli olan entelektüel ! evlilik kendisini biraz sakinleştirmiş . eskiden kendisine katlanma süresi 2 dakikayı geçmezken şimdilerde 5 dakikaya kadar izleyebiliyorum .
simdinin savas cigirtkani, devlet sirlarini ifsa ettirmemci histerigi. eskinin liberal, devlete karsi toplum, kemalist vesayet sona eriyor diye kina yakicisi. akp'nin tanimladigi bir liberalligin ve liberalizme attirilan taklalarin bizzatihi vucud buldugu sakil, yanik bobin teli rengi boyali saclariyla televizyonlarda arzi endam eden bir zavalli.
- bu sözlükte yer alma nedenine ilişkin açıklamaların, değerli yazarlarımız tarafından hakkıyla yapıldığını mutlulukla gördüğüm yaratık.
- kendisi hakkında başka bir madde veya başlık açılmamasını yürekten dilediğim, termo-dinamik kütle.
seçim sonuçlarını izlerken kıçıma dönmüş yüzünü görmekle gülmekten altıma işeten kadın. ağladı ağlayacak suratı, az çıkan sesi, yer yer gezi olaylarına bile sıcak bakan dönek tavrıyla seçim sonuçlarını ne de güzel yansıtmıştır. bugünden sonra '' diyalog önemli '' derken yarattığı şaşkınlık car car konuşup atıp tutarkenki diyalog üslubunun değiştiğini görmemle güzel bir ironi yaratmıştır. ne diyelim bu kadını bu halde gördüm ya, gerisi vız gelir.
7 haziran 2015 genel seçimleri sonucu show tv'nin taraflı seçim yanında açıklama yapan akp müdavimi kadın. sanırsın akp milletvekili. diyor ki "akp gerçekten iyi bir parti" vs.

yanında bulunan kezban hatemi ara ara şok yaşayıp alçının söylediklerini tekrarlattırıyor, inanamıyor zaar. gerçi onun da mantıklı konuştuğu söylenemez.

bu arada canlı yayında cart diye alçı ve hatemi'nin sesini kestiler ay ben şok.
mezun olduğu okulda yaptığı konuşmasıyla gündeme gelmiş, ağlamalı, öksürmeli, kürsüden alınmalı bu videosu oldukça dalga konusu olmuştur.

tuvalet kağıdı olsa kıç silinmeyecek ama yolunu bulup tv şöhreti, kanaat bildirici olarak hiçbir şey bildirmeden dünya para kazanan organizma. en son "koyu atatürkçü" rolüne büründü.
nazlı ılıcak'a pek üzülmüş. darısı başına canım ya. kocaman bir yazıksın.
"bu fotoğraf üzerinden imamoğlu’na saldıran bu sahte muhaliflere iki kötü haberim var. ilkini bugün ikincisini bir sonraki yazıda anlatacağım.

birincisi şunu tespit edelim... bu fotoğraftan hareketle ekrem imamoğlu’na saldıranların hiçbiri -evet hiçbiri- mevcut siyasal rejimin muhalifi değil. bilakis rejime faydalı kişiler. hepsinin de zihinleri bir şekilde devlet’in kontrolünde. korku ya da başka sebeple. sonuçta böyleler. içlerinde geçmişte imamoğlu’na samimi destek olanlar da vardır ama siyasal ideolojileri ya da korkaklıkları yüzünden istemeseler bile şu an bunlar zihinsel manada devlet’in hizmetkarları. ekrem imamoğlu’na bu şekilde saldırarak devlet nezdinde konfor alanlarını genişletiyorlar. kendilerini garanti altına alıyorlar. ortada tam bir sahtekarlık var. somut örnek vereyim. bundan daha iki hafta önce ekrem imamoğlu’na hapis istemiyle dava açıldı. bugünkü türkiye’de istenirse bu dava hemen mahkumiyet ile sonuçlanır. yargıtay da anında onar. yani o durumda ekrem bey aday falan olamaz. bunu yapmak zor mu? hayır 2022 itibariyle hiç de değil. sadece karar verilip düğmeye basılması yeterli…

peki bu hapis istemiyle dava benimle olan fotoğrafın yüzde 1’i hatta binde 1’i kadar konuşuldu mu? sosyal medyada gündem oldu mu?

hayır, bu mevzu hiç konuşulmadı ve gündem olmadı çünkü korkuyorlar…

işte bu kişiler şimdi de utanmadan ekrem imamoğlu’na üstünlük taslamaya kalkıyorlar.

bu acınası manzaranın ideolojik ve siyasal sebepleri var. onu da bir başka yazıda izah edeceğim. bu analiz çerçevem konusunda çok iddialıyım. bunu çok somut biçimde de isim isim de ispatlamaya hazırım.

dolayısıyla bu “celebrity” ve gazeteci saldırganlar başta olmak üzere hepsi birden aslında hiç sevmedikleri recep tayyip erdoğan’a son derece faydalı olacak bir buhran geçiriyorlar. tayyip bey başta olmak üzere tüm devlet erkanı bu akılsızlık tablosuna bıyık altından gülüyordur. türkiye’nin durumu bu maalesef."

https://t24.com.tr/haber/nagehan-alci-fo...
nagehan alçı'nın bir basın mensubu olduğu unutuluyor sanırım. kendisi, yazdıkları ya da fikirleri ile ilgi gören ve talep edilen bir gazeteci. ipleri kimin elinde olduğundan bağımsız, halkta karşılığı var. dolayısıyla, kendisinin o seyahatte olması kadar doğal bir durum yok. ayrıca, senin gazetecin benim tv kanalımdan yorulmadık mı? romantik tepkilerden ne fayda gördük bu güne kadar? koca bir hiç. fakat bu konudaki tepkiler nasıl saçma ise ekrem imamoğlu veya murat ongun'un tepkileri de bi' o kadar saçma. konuyu basın özgürlüğü çerçevesinde ele almaları gerekirken, kasımpaşa küheylanı gibi atarlanmak neyin nesi? bıktık ya bıktık. anlayın artık.
ağzı iyi laf yapıyor ve akıllı biri ama biz yemiyoruz yazılanları, anlattıklarını.
alçı'nın görüşlerin epey uzak bir siyasi çizgideyim ama şu dönemde akp başta olmak üzere mhp, ulusalcı perinçek ve aşırı sağcı akit, yeni şafak yazarları, cihatçılar ,atilla yayla gibilerinin anayasa değişikliği ile hedef gösterilmesinin istediği lgbtlerin hakları konusunda önemli bir yazı yazmış.

"şimdi 41. maddeye eklenmek istenen ile "ben muhafazakarım, aileye, geleneksel değerlere sahip çıkıyorum" demek için lgbt bireyler araçsallaştırılıyor ve muhalefet sıkıştırılmak isteniyor."
"temel insan hakları ile ilgili referandum yapılamaz."
"şayet popülizm dalgasına kapılır bu hakkı ötekileştirilmiş bir grup olan lgbt’lerin elinden alırsak yarın başka grupların da aynı şekilde ötekileştirilmeyeceğini, kriminalize edilmeyeceğini kim garanti edebilir?"

https://www.haberturk.com/yazarlar/nageh...
nagehan alçı yüzünden ekrem imamoğlu da tepki çekmiş ve sonrasında gelen eleştirileri yanıtlayayım derken patlamıştı.

https://www.orbit-haber.com/ekrem-imamog...