pilates

ebru şallı önderliğinde zayıflamaya yarayan bir tür egzersiz.
(bkz: ayılıktan men edilme sebebleri )
ayıların neslini tüketmeye yönelik icat edilmiş uzak durulması gereken nesne.
zayıflatmayan sadece sıkılaştırma işlevi olan egzersiz sistemi.

başlarda sadece oyun gibi gelse de zamanla sertleşen göbek, sıkılaşan kalçalar ve kollardan fark ayırt edilebiliyor. başlamak isteyenlere tavsiyem kesinlikle fitnes bisikleti ya da yürüyüş bandıyla desteklemeleri. yanlış kanının aksine kesinlikle zayıflatmayan pilates sayesinde hem sevdiğiniz kilolarınız yerinde kalıyor hem de taş gibi oluyor. pilatesin temeli olan naturel form duruşu ve "table" hareketini 60 cm'lik topla uygulamanız bile temel egersiz olarak yeterli. denedim ve hala devam ediyorum yüzde yüz çalışıyor.
minimum hareketle maksimum faydanın sağlandığı spor.
kilo vermeden zayıflatan yani sizi sıkılaştıran spor. adeta orgazmik birşey! herkese tavsiye ederim...
vücudun her bir zerresini çalıştırmaya ant içmiş spor dalı. aslında günlük hayatta 8 saat uykuyu saymazsak geri kalan 15 saatlik hatalı vücut hareketlerini, duruş bozukluğunu, kullanılmayan bölgeleri 1 saatte toparlamaya çalışır. bu haliyle bulunmaz nimettir ama hayatın her alanına yayılmadıkça diğer spor dallarından daha fazla nankördür.
ebru şallı ve plates dersleri sayesinde ünlenen bir spor türü.
çok güzel bir spor, yaklaşık bir ay boyunca elimden geldiğince bütün vücudu çalıştırarak yapıp yürüyüşle desteklemiştim. çok işe yarıyor. karnım çok sıkı ve düzdü baktıkça kendi kendime orgazm oluyordum diyebilirim ki zaten 52 kilo olan bi insan olarak çabuk sıkılaşıyorum. tekrardan başlamak istiyorum 5 ay geçti üzerinden ama bir türlü yataktan kalkıp da başlayamıyorum, eriniyorum. yapın yaptırın mükemmel bir spor mükemmel bir vücut çalıştırıcı.