sarosbalik

yeni bi kayıtlı online. hoşgelmiş sefalar getirmiş.
akla ilk olarak saros korfezinde yaşayan bir balığı düşürsede türkçe karakter azizliği olarak ezginin günlüğü nün sarhoş balık topal martısına ithafen kullanılması da olası olan yaratıcı bir nick. hoşgelmiş *
sarhoş olmak isteyip olamayan balık gibi hissettiren yazar adayı.
ilk kez online gördüğüm sözlük kişisidir.
6 ay da 8 entry girmiş, üstelik bunların hepsinide bugün girmiş yazardır kendileri, tebrikler ve hoş geldin demek gerek, umarız bir 8 ay daha beklemek zorunda kalmayız diğer entryler için.
hoş gelmiş sefalar getirmiş.
7 ay sonra ayı sözlükteki kaydını unutmayıp geri gelmesi sevindirici. artık yazarımızdır. bu nicki geçen süre zarfında farklı bir kaç platformda daha gördüm, "sarhoşlar h harflerini pek söyleyemezler" gibi bir ifadesini görmüştüm. tekrar aramıza hoşgeldin.
kendisi anadilimizden bir ata sözünü güncel örneği olduğu için kutladığım yazardır:


agir berda kayê xwe da ber bayê. - samanı ateşe verdi, kendisi kenara çekildi.
aklıma gelenlerin ve tahminlerimin gerçekleşmemesini diliyorum.

(bkz: sarosbalik 2)
sözlükle ilgili bir çok şeyi bilmesine rağmen üslubu konusunda bir sözlüğün beklentilerini karşılayamayan bir yazarımız olarak dikkat çekmektedir. kalemini iyi kullanmaktadır ama bir şeyleri empoze etmek için yapmasa dediğimiz; ortak paydada da anlatacaklarına yer olduğunun farkında olmasını beklediğimiz yazarımızdır. sanırım insanları rencide ettiğinin farkında olmayan ama çabuk rencide olabilen bir yazarımızdır. herkesin anlayacağı dilde anlatabileceği çok şey olduğuna inanmak istemekteyim.

(bkz: empati)
vurmayın öldü tamam.

ben sadece fikirlerini biraz çiğ, üslubunu da biraz sivri buluyorum o kadar. fekat kötü niyetli bir adam değil zannımca. belki fikirleri zamanla olgunlaşır, üslubu da törpülenir. ama öyle olmasa bile sırf iyi niyetinden dolayı tolere edilebilmeliydi. bu kadar sert tepki alması hoşuma gitmedi nedense.
tanımam etmem ama keşke tanısaydım hatta mümkün olsaydıda oturup karşılıklı bişeyler içip sohbetin dibine vurabilseydik dediğim yazarcandır. kendisi uzun zaman sonra ilk defa bende yorum dinleme isteği uyandırmış ve ...pir sultan hiç teslim olmadı ki hızır paşaya, bedrettin hiç teslim olmadı ki.. dizelerini dilime pelesenk etmiştir. * * *
beraber vatani hizmetini* yaptığı insanlar için "mağarasından hiç çıkmamış" ifadesini kullanan ve bunu yaparken de "ayı" olmaktan gurur duyan birilerinin akıllarına ve ruhlarına göre statüsü değişen yazardır.

yazar'ın nickinin olduğu sayfada kendisini "kin ve nefretle dolu olmakla suçlayan", "kendisinin sözlükten kovulmasını dişice yakaran" ve "sözlükten kovmakla tehdit" eden* entrylerin silinmesini bu muhteşem akıl ve arınmış ruhtan istemiş ancak olumsuz yanıt almıştır. buna karşılık benzeri hare kirishna da bile olmayan bu ruhani algılayış ve sezgi gücü yazarın tanımlarını ısrarla silmiştir. söz konusu durum için de "vajina" kelimesinin bir yazarın nickinin başlık olduğu sayfaya yazılmasının hakaret söylemi olduğunu iddia etmiş ve bunu gerekçe göstermiştir. ana dil için, "ananızı getirin test edelim" ifadesini* kullanan birinin vajina sahibi olmayı ayıp saymasını çelişkili bulmaktadır.

olaya yakından alakam olmasa da üst katımda yıllardır freud ne diyor diye araştırma yapan psikolog arkadaşlarımın gözüyle bakınca bu tür arkadaşlara "cüzdanda eskiyen prezervatif" entrysini yeniden okumalarını ve israfın kötü bişi olduğunu ve geri dönüşümün önemini hatırlatmak isterim.

system yazar oldunuz! (yeni) 11/05/2012 13:19
system yazarlığınız elinizden alındı! 11/05/2012 02:15

ps. yazar nicklerinin başlığı altında yazılanların sözlük kurallarının dışında olabilmesi kuralı*
kendi düşüncelerini düşünce özgürlüğü içinde değerlendirip, başkalarının düşüncenlerini çelişkili bulan yazarcandır. bir mesajında almış olduğu 90 eksiyi sorgulamış, aldığı eksilerin nerdeyse tüm sözlük yazarlarınca verildiğini öğrendiğinde "ben doğruyum, diğer herkes yanlış" düşüncelerini devam ettirmiştir. tanımadığı kişinin vajinasından, penisinden, anüsünden rahatça bahsedebileceğini düşünmüş olması da yanında bonustur. gece boyunca saldırgan entrylerine devam etmemesi için yazarlığı alınmış, devamında tekrar verilmiştir. bunu tehdit olarak algılaması da yersizdir. gerekli durumlarda ayı sözlükte kendisi dahil her yazarın yazarlığının alınması muhtemeldir. sözlüğün amacının dışına çıkarılması, sözlükten anlamsız ideolojilere cevap beklenmesi de yersizdir. yeri sözlük değildir, ya dağa çıkınız, yada bir siyasi partiye üye olup hakkınız olduğunu düşündüğünüz konuları mecliste, mitinglerde dile getiriniz. tekrar belirtmekte de fayda var, burda yazıyor olmanız bu istediğiniz hakları kazanmanızı sağlayacak ortamı oluşturmaz, sözlük karar mercii değildir. interaktif sözlüğün ne olduğunu, neyi amaçladığını bildiğinizi var sayarak, sözlüğü olması gerektiği gibi kullanmanızı tavsiye ediyorum. sözlüğe bu durumu yaşatan ilk değilsiniz, son da olmayacaksınız.
özünde insan canlısı sıcak bir kişiliktir, yedi kralla barışık deyiminde ki gibidir desem yalan olmaz, kendine göre olan keskin bir ideolojisi var,herkesin olduğu gibi haklı veya haksız onu tartışamam, ama son günlerdeki her iki taraf kişilerin bana göre inatlaşması* sonucu sonunda zararlı çıkan taraf oldu kanımca,keşke olmasaydı bu olaylar.
gecenin en guzel surprizlerinden biri. seref duydum sizi burada gormekten. * * *
kürt galiba. yazıları fazlaca artı oyu hak etmiş yazar.
hayat gerçekten çok ilginç. sanılmaz dediğin yerden biriyle konuşursunuz ve size tüm içtenliğinin kapılarını açar dünyayı sunar, gezdirir, bazen onunla soluklanırsın ve o insan dost kabilesine elzem olur benim gökkubbemde bu insan sarosbaliktır, sizinkisi de başkadır. müteşekkirim sana ve içtenliğine. baki kal dostum.**
  • /
  • 2