severken ayrılmak

severek ayrılalım palavrasına inanların uydurduğu düşünce biçimi.seven insan niye ayrılır,ayrılan insan neden sever.
"ayağını yorganına göre uzat" atasözüyle aynı paralellikte.
mantıkla sevginin aynı paralellikte gitmemesiyle alakalıdır. en basitinden birini çok sevip pamuklara sarıp sarmalamak, aman vermeden onu koruyup kollamak istersiniz ama siz onun sevildiğini hissedip mutlu olmasını beklerken o bu sevgi altında boğuluyordur.
boktan bir durumbe hacim inşşallah kimse düşmez bu duruma
yalandır.en zından ikimiz de severek ayrılıyoruz'lu kısmı...
sevenler ayrılmaz, ayrılanlardan da en az biri sevmemiştir, seven sevilmediğini anlayamamıştır, anlasa da anlamamazlıktan gelenleri de mecvut olabilir bak, ya da sevmeyen çok iyi seviyomuş gibi yapmıştır. ama sevilenin, sevildiği kişinin sevgisini gözden çıkarıncaya kadardır o sevenin sevgiside zaten. sonrası.. o sevginin ya üstü kalır, yada üstü alınıp kahve, sigara yapılır *
/ daha güzel anlatılamazdı heralde?

ama senden ayrı gezen, yürek değil beden oldu..
uzun mesafe ilişkisinin yaratabileceği sonuçlardan biridir. herkes sabır denen erdeme aynı oranda sahip olmadığından bir taraf diğeri kadar dayanamaz ve, der "ayrılalım". halbuki seviyorlardır hala birbirlerini. her skype yapışlarında birbirlerinden alamıyorlardır gözlerini. hayat işte. sevmek yeterli gelmiyor bazen.
fena acıtır. takıntılar ve kurgular hiç bu kadar hiç yoktan acı vermemiştir. hem mantığa da uymuyor sevmek ve ayrılmak, seven ayrılır mı yahu, seviyor gibi gelmiştir muhtemelen. seven adam sahip çıkar, ancak yalandır bu sevgi kısmı. bir yandan da 1 yıl nasıl dayandın be kardeşim dedirtir. olsun, geçer daha öncekiler gibi, bu da geçer, neler neler geçmedi ki.