soma

manisa nın bir ilçesi. soma linyitspor vardı bir dönem ordan anımsattı.
kömür madenleriyle meşhur manisa ilçesi.
10 ağustos 2014 cumhurbaşkanlığı seçiminde recep tayyip erdoğan'a yaklaşık 29.500 (~%47) oy vermiş insanların yaşadığı ilçe.
tahin helvası, cevizli lokumu ve maden faciası* ile meşhur (!) manisa ilinin bir ilçesidir.
* malum ölüm işletmesi ile iş sağlığı ve güvenliğini hala anlatamadığımız, sermayenin sözünün geçtiğini ve hukukun çaresizliğini bir kez daha tecrübe edindiğimiz bir ilçedir.
türkiyenin minik bir prototipi olan ilçe.insnaları borca,paraya,kapitalizme,güce tapmaya o kadar alıştırdılar ki sonucu bu.300 den daha fazla insan öldü oy veren insanların da muhakkak akrabalarıydı verenler.yaptıkları affedilemez.hak ettiler demek vicdanlı insanların söyleyeceği bir kelime değil ama ister istemez insanın kalbinden geçiyor.
akrabalırınızı,eşinizi,dostunuzu,abilerinizi,kocalarınızı toprağa verdiniz daha da arkası gelecek bozmayın devam edin sevgili somalılar.

her şeyi siktir edin de yas tutan hemşehrinizi tekme-tokat dövdü lan oy verdiğiniz adamın yavari ayıp oğlu ayıp yazık kere yazık.
çok büyük bir yaranın, utancın, şaşkınlığın başkentidir. yaşanan trajediyi, kayıpların büyüklüğünü, devletin parmağını, ihmalini, her şeye rağmen iktidar partisinin genel başkanına verilen oyları değerlendirmeyeceğim. tek söylemek istediğim soma'da insanlığımız öldü, canımızdan can gitti. bunu unutmak onurumuzdan, insanlığımızdan vazgeçmek demektir. bu yüzden #somayıunutmaunutturma. unutmayanlar güzel bir proje yürütüyor. bunun bir parçası olan gösteriden küçük bir bölüm:bu da neden unutmamız gerektiği için:

http://www.izlesene.com/video/vura-vura-...
katliamın,utancın,sahkekarlığın,yetim kalan çocukların,babasız kalan evlerin,evlat acisi ceken annelerin ,aciyi kalbinde hissetmenin ve adaletsizligin bunun yaninda da devlet piskinliginin 365.gunu,unutmadik.
geriye kalan hüzün, geriye kalan gözyaşı, geriye kalan bir avuç toz.. ve yanlarına kar kalan para babaları it sürüleri..
büyük bir ihmalkarlık sonucu büyük bir facianın yaşandığı, üç tanıdığımı kaybettiğim ve tüm bunların ardından bir devlet büyüğümüzün(!) hayatını kaybeden madenciler için: "bunlar sürekli olan şeyler, bu işin fıtratında bu var" dediği yer.