teslimiyet

2010 yapımı dört travestinin hayatını anlatan ve oyunculuk konusunda deneyimli gerçek travestilerin rol aldığı emre yalgın filmidir. çekimlerin çoğu tarlabaşı nda yapılmıştır.
teslimiyet other angels selanik film festivali nde ilk dörde girerek mali destek almıştır.son dönemde çekilmiş en iyi türk filmlerinden biri olarak gösteriliyor.

daha detaylı bilgi için;

http://www.teslimiyetfilm.com/

hala izleyemediğim film. arıyorum bulamıyorum.

(bkz: link var mı)
ankara uluslararası film festivali ödül töreninden;

http://ayisozluk.com/lnk/a2ac10
iyi bir oyunculuk sergilemişler, filmi beğendim, sonunu bağlayamadıkları için üzüldüm açıkçası, dumur eden bir son hazırlanabilirdi.
http://www.filmiizle.org/teslimiyet-filmini-izle
devamı çekilir mi merak ettiğim film.

(bkz: bi travesti vardı ne oldu ona)
iyi niyetle yola çıkılmış ama başarılı olunamamış filmdir kanaatimce.

başroldeki travesti hem iyi yazılmamış hem de iyi oynanmamış bir karakterdi mesela.
filmdeki en can alıcı sözleri belkide şunlardır,

travesti annesi : yaşadığınız hayat hayat değil yavrum.
hayat : benim adım hayat teyze, bu bana yeter...
maalesef parasız pulsuz çekilmeye çalışılmış ve izleyicinin bir kısmı için mükemmel, diğer bir kısmı için vasat bulunan benimde oynadığım film. evet çok hataları var ama bana çok şey kattı, ilk defa o kadar zor bir sette çalıştım, yine çekilse yine oynarım, hatta hayat karakterinin adana pavyonlarında çalıştığı gençlik dönemini çekmek istiyordu yönetmenimiz, olsa ne güzel olur ve tabii para olsa tadından yenmez. izlediğimde kendimi pek beğenmesem de, oynadığım için pişman değilim, öyle yada böyle trans bireylerin ana cast'ında oynadığı ilk uzun metraj film!
çok yakında setem stüdyolarında bir film gösterimi ve sonrasında filmin oyuncu, senarist ve yönetmeniyle bir araya gelerek söyleşeceğimizin planlarını yapmaya çalışıyoruz. yakında bununla ilgili bir zirve duyurabiliriz.
bazı oyunculukların rahatsız edici derecede kötü olduğu film. o kadar rahatsız edici ki filmin vermek istediği mesaja bile üzülemiyorsun. bu kadar güzel ve önemli bir proje yanlış oyuncu tercihleriyle harcanmıştır.
hiç eğitim almamış bir oyuncu kadrosuyla gayet başarılı bir iş çıkarılmıştır. ankara film festivalinde özel juri ödülünü de almışlardır. filmde verilmek istenen mesaj gayet net bir şekilde verilmiştir.

işte o filmi yeniden hep birlikte oyuncularıyla yönetmeniyle senaristiyle izleme fırsatımız da var.

(bkz: ayı sözlük teslimiyet zirvesi)
http://ayilarock.ayisozluk.com/teslimiyet-other-angels/
didem soylu filmden böyle bahsetmiş;

http://homojen.ayisozluk.com/didem-soylu-yazdi-teslimiyet/
yıldırım şimşek ile beraber bir söyleşi ve film gösterimi düzenlemiştik. film yönetmeni emre yalgın, oyuncular didem soylu, ayta sözeri ve seyhan arman etkinliğe katılmışlardı. o etkinliğin sonunda yaptığımız söyleşiyi geç olsa da homojen dergi'de yayınladık.

http://homojen.ayisozluk.com/teslimiyet-...
kendini verme, boyun eğme, karşı koymama, teslim olma.
ankara uluslararası film festivalindeki göstereminden sonra izleyicilerin genelinin film sonrası söyleşi sırasında değinmek istenilen trajiediden ziyade filmin çekim aşamalarına ve oyunculara dair sordukları sorularla bana "nereleriyle izledi lan bunlar" dedirten film.